Czytasz: Nożownik zaatakował 12-letniego chłopca

Nożownik zaatakował 12-letniego chłopca

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi teraz kara do 12 lat więzienia.

W miniony weekend dyżurny z komisariatu Policji w Gaszowicach otrzymał zgłoszenie o rozboju w rejonie sklepu w Lyskach. Interwencję niezwłocznie podjął patrol policji, a wraz z nimi Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Gaszowicach.

Na miejscu zdarzenia pokrzywdzony – 12-letni chłopiec, przekazał interweniującym funkcjonariuszom, że chwilę wcześniej został napadnięty przez młodego mężczyznę, a agresor grożąc użyciem noża trzymanego w dłoni zabrał mu telefon komórkowy i uciekł.

Na podstawie przekazanego przez pokrzywdzonego rysopisu już po kilkunastu minutach policjanci wraz ze swoim przełożonym zatrzymali podejrzanego o rozbój. Okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie dwa noże oraz skradziony nastolatkowi telefon.

Zatrzymanym okazało się 28-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. Jeszcze tego samego dnia agresor został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd Rejonowy w Rybniku przychylił się do wniosku śledczych i aresztował podejrzanego na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi teraz mu kara do 12 lat więzienia.