Czytasz: Jeździsz pociągami? Będą zmiany

Jeździsz pociągami? Będą zmiany

11 grudnia PKP wprowadza nowy rozkład jazdy dla województwa śląskiego.

PKP Intercity obiecuje dodatkowe pociągi z Katowic do Gdyni, bezpośrednie połączenie z Bielska-Białej do Olsztyna oraz więcej składów z Częstochowy do Warszawy.

Jak nowy rozkład wpłynie na pasażerów w województwie śląskim? Jak podróżuje się koleją? Sprawdziliśmy to na dworcu w Katowicach!

 

nowy rozkład jazdy pociągów - będą Nowe relacje

Od nowego roku Zabrze i Gliwice zyskają dodatkowe połączenie do Gdyni i Bydgoszczy. Pociąg relacji IC Światowid relacji Katowice - Szczecin od grudnia będzie kursować codziennie, a nie jak do tej pory sezonowo. Wydłużeniu ulegnie relacja TLK Kormoran, Bielsko-Biała będzie bezpośrednio połączona z Olsztynem, teraz pasażerowie mogli dojechać maksymalnie do Katowic. W nowym rozkładzie pociągi z Częstochowy do Krakowa i Warszawy będą kursować co dwie godziny. Przewoźnik stawia również na polepszenie komfortu podróży. Flirty będą wozić pasażerów na relacji Katowice- Szczecin, a PesaDART na trasie Lublin - Bielsko-Biała.

nowy rozkład jazdy pociągów - Oferta międzynarodowa ulega zmianie

Pociągi międzynarodowe EIC (Praha, Porta Moravica i Varsovia) zostały obniżone do rangi IC. Oznacza to, że pasażerowie będą mogli szybciej i taniej podróżować tymi pociągami między Katowicami i Warszawą. Pociągi Praha, Porta Moravica, Sobieski i Polonia od grudnia będą miały dodatkowy przystanek w Dąbrowie Górniczej. W Tychach z kolei będą się zatrzymywać Praha, Comenius i Chopin. Dzięki tym zmianom Tychy zyskują dodatkowe połączenia ze stolicą.

zmiany w rozkładzie jazdy wchodzą w życie 11 grudnia

Nowy rozkład jazdy pociągów PKP Intercity wchodzi w życie 11 grudnia. W pierwszy weekend jego funkcjonowania pojawią się punkty informacyjne na dworcach kolejowych w Katowicach i Częstochowie. Bilety można już kupować tradycyjnie w kasach, biletomatach i przez Internet.

Czytaj więcej