Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowy kontrakt trenera Dawida Szulczka z Wartą Poznań

Nowy kontrakt trenera Dawida Szulczka z Warta Poznan fot Klaudia Berda Warta Poznan

Nowy kontrakt trenera Dawida Szulczka z Warta Poznan fot Klaudia Berda Warta Poznan

– Dziękuję za zaufanie i za to, że będę mógł reprezentować Wartę Poznań w kolejnych sezonach – mówi trener Dawid Szulczek, który podpisał nowy kontrakt z „Zielonymi”. Umowa obowiązuje do końca sezonu 2023/24.

32-letni szkoleniowiec prowadzi zespół „Zielonych” od niespełna pięciu miesięcy po tym, jak przeniósł się do stolicy Wielkopolski z Wigier Suwałki. Pod jego wodzą Warta Poznań rozegrała dwanaście spotkań: wygrała pięć, a cztery zremisowała; zdobywa średnio blisko 1,6 pkt na mecz. Taki bilans pozwolił poznaniakom nie tylko opuścić strefę spadkową PKO Bank Polski Ekstraklasy, ale też oddalić się od niej na 6 pkt. W rundzie rewanżowej tylko Raków Częstochowa może się pochwalić lepszymi wynikami, a dobra forma drużyny przyniosła Dawidowi Szulczkowi m.in. nominację do tytułu trenera lutego w Ekstraklasie (ostatecznie zajął trzecie miejsce w głosowaniu, a nagrodę zgarnął Marek Papszun z Rakowa).

– Początek współpracy jest bardzo obiecujący i wierzymy w to, że już wkrótce osiągniemy nasz cel na ten sezon. Jesteśmy zadowoleni nie tylko z tego, jak prezentuje się na boisku nasz zespół, ale również z zaangażowania w pracę przez trenera Dawida Szulczka i tego, jaki ma kontakt z drużyną, sztabem oraz innymi pracownikami klubu. To również miało wpływ na decyzję, by już teraz podpisać z trenerem nową umowę. Dziś jest ważny dzień dla całej Zielonej Rodziny – uważa prezes Warty Poznań S.A., Bartosz Wolny.

– Przede wszystkim bardzo się cieszę z tego, że otrzymuję już drugą szansę od władz Warty Poznań. Dziękuję sztabowi szkoleniowemu i piłkarzom oraz wszystkim ludziom, którzy na co dzień pomagają mi w pracy, bo ich rola też jest duża. Chcę też podziękować za zaufanie i za to, że będę mógł reprezentować Wartę Poznań w kolejnych sezonach – mówi trener Dawid Szulczek. – Cieszę się, że wypełniamy nasze założenia, że piłkarze z dużą werwą i energią chcą realizować nasz plan w treningach, co potem ma też przełożenie na mecze, w których jesteśmy konsekwentni i odpowiedzialni. Liczę mocno na to, że w ostatnich ośmiu spotkaniach sezonu będziemy tak funkcjonowali i pozostaniemy w Ekstraklasie na kolejny sezon. Nasz najbliższy cel to zwycięstwo w meczu z Rakowem. Mam nadzieję, że już jutro dopiszemy sobie kolejne punkty, bo to jest najprostsza droga do tego, żeby osiągnąć to, co sobie założyliśmy.

Przypomnijmy, że Dawid Szulczek pochodzi ze Świętochłowic i w tamtejszym Śląsku występował na pozycji pomocnika. W 2014 roku ukończył katowicką Akademię Wychowania Fizycznego. Od września 2020 roku ma licencję UEFA Pro, uzyskał ją jako najmłodszy trener w Polsce.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024