Czytasz: Nowy biurowiec przy Roździeńskiego w Katowicach

Nowy biurowiec przy Roździeńskiego w Katowicach

To jeden z pierwszych w mieście biurowców klasy A, który został „uszyty na miarę”.

W Katowicach przybywa biurowców. Kolejna tego typu inwestycja została właśnie oddana do użytku przy Al. Roździeńskiego. To jeden z pierwszych w mieście biurowców klasy A, który został „uszyty na miarę”. Realizatorem inwestycji jest katowicki deweloper BREMA.


Nowy biurowiec w Katowicach

W Katowicach powstają biura mogące bez kompleksów konkurować z inwestycjami w Krakowie czy Warszawie. Przykład? Przy Al. Roździeńskiego oddano właśnie do użytku 6-kondygnacyjny biurowiec, uszyty na miarę, firmy, która wprowadzi się do niego jeszcze tej wiosny.

 
To jeden z pierwszych biurowców klasy A w mieście, który powstał z myślą o przyciągnięciu do Katowic konkretnej firmy. Budynek ma aż 11,6 tys. m kw. z czego 6225 m kw. zajmuje powierzchnia biurowo-usługowa. Inwestycja dysponuje nowoczesnym lobby, tarasem widokowym, zielonymi strefami relaksu , a także własnym parkingiem podziemnym na 118 samochodów i rowerownią z szatnią i prysznicami.


Co ciekawe, biurowiec powstał w rekordowym tempie 12-miesięcy miesięcy. Ulokowano go natomiast na jednej z najatrakcyjniejszych obecnie działek w Katowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie 4 największych miejskich arterii: DK 79 i Drogowej Trasy Średnicowej oraz dróg wylotowych S86 i A4, a także tuż obok 6 obiektów handlowych (m.in. IKEA Katowice, Park Handlowy Rawa).

 
Projekt architektoniczny bryły budynku oraz wnętrz jest dziełem katowickiej pracowni Wojciecha Wojciechowskiego, znanej w mieście ze swoich projektów inwestycji komercyjnych i mieszkaniowych. Koncepcja budynku oparta została natomiast na prostym, czarno-białym prostopadłościanie, we wnętrzu, którego dominuje dzienne światło, będące zasługą aż 225 okien.


Budynek jak garnitur, uszyty na miarę

– Część biurowca powstała na potrzeby polskiej firmy informatycznej BPSC SA (Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych SA), która od miesięcy bezskutecznie szukała w Katowicach biur. Żeby przenieść firmę do miasta, wspólnie z BPSC wpadliśmy na pomysł stworzenia budynku, jakiego jej w Katowicach brakowało. Mówiąc wprost – „uszyliśmy go na miarę” – mówi Michał Dobrowolski, dyrektor zarządzający firmy deweloperskiej BREMA z Katowic.


Kolejni najemcy w drodze

Ale BPSC to nie jedyny najemca, który wiosną wprowadzi się na Roździeńskiego 188H. Lokale na II kondygnacji zajmie firma MDD, w biurowcu urządzi swój showroom z meblami. Pozostałe powierzchnie trafią na rynek. Jakie firmy mogą wkrótce wprowadzić się do biurowca?


– Inwestycja ma szansę przyciągnąć do Katowic zarówno międzynarodowe korporacje zajmujące się doradztwem i IT, szukające w mieście dużych biur typu „open space”, jak i niewielkie, lokalne firmy chcące się przenieść z miast ościennych do stolicy aglomeracji – mówi Dobrowolski.

Czytaj więcej