Czytasz: Nowy ambulans dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Nowy ambulans dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Prezent od Szkotów i Iskierki.

Nowa karetka pogotowia trafi w poniedziałek do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Wartość ambulansu to blisko 300 tys. zł. Fundacja ISKIERKA przekazała na ten cel 110 tys. zł, dzięki współpracy z St. Andrews Foundation Scots in Poland, promującej szkocką kulturę i wspierającej działalność dobroczynną w Polsce. Większą część środków na ten cel (80 tys.) udało się zebrać podczas aukcji charytatywnej zorganizowanej w ubiegłym roku w Warszawie i hojności właśnie Szkotów mieszkających w Polsce. ISKIERKA dołożyła dodatkowo 30 tys. uzyskanych z 1 proc. podatku. Brakująca kwota - 190 tys. zł. – pochodziło ze środków własnych Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Nowy ambulans był szpitalowi bardzo potrzebny. Będzie pomagał w ratowaniu życia i zdrowia noworodków. Będzie też wykorzystywany w transporcie medycznym.

Uroczystość przekazania karetki na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego odbędzie się w poniedziałek 6 listopada o godz. 10.30 przed głównym wejściem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka (Katowice, ul. Medyków 16).  

Czytaj więcej