Czytasz: Nowość w Zagłębiu: postawili specjalne domki. Dla kogo?

Nowość w Zagłębiu: postawili specjalne domki. Dla kogo?

- Będzin pomaga zwierzętom przetrwać zimę - szczycą się urzędnicy z Będzina. I pokazują nowość, która właśnie pojawiła się w mieście.

Są drewniane, mają okrągłe wejścia i przypominają nieco ule dla pszczół. Ale z owadami nie mają nic wspólnego. Co to? - To domy dla kotów wolno żyjących - mówią urzędnicy z będzińskiego magistratu. Zdradzają, że w mieście pojawiło się ich już aż pięć. - Zwierzęta mogą się w nich ogrzać i przetrwać w ten sposób chłodne noce - zaznacza Kinga Wesołowska, rzeczniczka prasowa będzińskiego urzędu miasta. Dodaje, że drewniane domki stanęły tam, gdzie są najbardziej potrzebne. - To karmiciele wskazali lokalizacje, gdzie są największe skupiska tych zwierząt - wyjaśnia rzeczniczka.

Zapewnia, że domki są solidnie zbudowane, ocieplone i wkomponowane w otaczającą przestrzeń. Mają zadaszony podest i po kilka wyjść, żeby łatwiej było kotom się do nich dostać.

Montaż budek w mieście to część większej akcji, w ramach której planowane są m.in. działania edukacyjne, chipowanie zwierząt, zbiórki żywności i adopcje wirtualne. Szczegóły już wkrótce zdradzić na będziński magistrat.

Czytaj więcej