Czytasz: Nowość na Śląsku. Ławeczka...krwiodawcy

Nowość na Śląsku. Ławeczka...krwiodawcy

Tradycyjnie dostają czekolady. Teraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa z Katowic uhonoruje dawców w nietypowy sposób.

Krwiodawcy dostaną...ławką. - Właśnie ją montujemy – mówili w piątek pomysłodawcy akcji. W sobotę, w Parku Śląskim o godz. 10 przedstawiciele katowickiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oficjalnie odsłonili pierwszą ławeczkę dedykowaną tym, którzy dzielą się swoją krwią. - Będzie krwiobus, pani krwinka – czyli nowa mastkotka centrum i masa atrakcji – zachęcają w RCKiK.

Skąd taki pomysł? Do adopcji ławek zachęca Park Śląski. Akcja pod hasłem “Przygarnij ławkę” trwa już od roku. Ma charakter społeczny, bo dzięki niej każdy może mieć wpływ na wygląd i rewitalizację przestrzeni parku. Jedną z takich ławek niedawno „adoptkował” m.in. Uniwersytet Ekonomiczny. - Chcemy pokazać w ten sposób, że jest to nasza przestrzeń, że zależy nam na tym, by park wyglądał pięknie. Liczę, że w rewitalizację przestrzeni włączy się więcej podmiotów - wyjaśnia Aneta Moczkowska, prezes Parku Śląskiego.

Do tej pory z 350 ławek w Parku Śląskim zostały adoptowane cztery. Pierwsza powstała ku pamięci zmarłego ojca, druga została przygarnięta przez Fundację Re:born, trzecia przez Uniwersytet Śląski w Katowicach, czwarta zaś przez Uniwersytet Ekonomiczny. Piątka należeć będzie do krwiodawców.

Zobacz, jak wygląda ławeczka Regionalnego Centrum Krwiodawstwa z Katowic:

Czytaj więcej