Czytasz: Nowoczesna wybrała lidera. Sensacja!
Katarzyna Lubnauer na czele partii.[aktualizacja]

Ogłoszono wyniki wyborów szefa .Nowoczesnej. Na Lubnauer głosowało 149 członków partii; na jej kontrkandydata Ryszarda Petru - 140.

Lubnauer jest obecnie szefową klubu Nowoczesnej.

- Wyniki pokazują, jak bardzo wyrównany był to pojedynek - powiedziała tuż po ogłoszeniu wyników.

Zaprosiła na scenę Ryszarda Petru i Kamilę Gasiuk-Pihowicz, serdecznie dziękując, zwłaszcza koleżance za wsparcie i poparcie.

Nowego lidera wybierała sobotnia Konwencja ugrupowania, która obraduje w Warszawie.

Podczas sobotniej konwencji Nowoczesnej o fotel lidera walczyli szef partii Ryszard Petru oraz przewodnicząca klubu Katarzyna Lubnauer.

 Podczas konwencji z ubiegania się o funkcję szefa zrezygnował poseł Piotr Misiło, które swoje poparcie przekazał Katarzynie Lubnauer.

 We wtorek z kandydowania zrezygnowali przewodnicząca regionu mazowieckiego posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz szef regionu lubuskiego poseł Paweł Pudłowski. Poinformowali, że poparli kandydaturę Lubnauer. Pudłowski swoją rezygnację ogłosił oficjalnie podczas konwencji.

- To były demokratyczne wybory. Taką partią jest .Nowoczesna. Gratuluję Katarzynie Lubnauer i informuję, że nigdzie się nie wybieram, wbrew plotkom - powiedział na konferencji prasowej Ryszard Petru.

- Chcę abyśmy z Ryszardem wspólnie poszukali formuły, w jakiej będziemy pracować w .Nowoczesnej. Chciałabym, żeby Ryszard Petru znalazł miejsce w .Nowoczesnej - powiedziała Lubnauer.

- Chciałabym, żeby .Nowoczesna stała się ikoną klasy średniej, którą na co dzień niszczy PiS. tłumaczyła Lubnauer.

- Każde ręce do pracy będą potrzebne. "Wszystkie ręce na pokład" to hasło, które powinno nam przyświecać - dodała Kamila Gasiuk-Pihowicz, która ma objąć funkcję przewodniczącej klubu parlamentarnego .Nowoczesnej. (PAP)