Czytasz: Marta Golbik odejdzie z Nowoczesnej

Marta Golbik odejdzie z Nowoczesnej

W środę Nowoczesną ma opuścić aż 4 posłów. Wśród nich posłanka z Gliwic.

Nowoczesna do Sejmu wprowadziła 28 posłów. Po przejściu Pawła Kobylińskiego z Kukiz’15, Michała Jarosa i Marka Sowy z Platformy Obywatelskiej, klub liczy 31 posłów. Wszystko ma się zmienić w środę. Z Nowoczesną chce się pożegnać czwórka posłów. A kolejnych sześciu ma podobno rozważać taką decyzję.

Z informacji, do których dotarł Silesion.pl wynika, że w środę z Ryszardem Petru pożegnają się Grzegorz Furgo z Gdyni, Michał Stasiński z Bydgoszczy i Marta Golbik z Gliwic. Joanna Augustynowska z Wrocławia ma jeszcze rozważać ostateczną decyzję.

Posłanka Marta Golbik była koordynatorem tworzącej się Nowoczesnej w województwie śląskim. Zbudowała jej struktury w regionie, przeprowadziła przez wybory parlamentarne i zarządzała do stycznia 2016 roku. Później wraz z Barbarą Dolniak, Moniką Rosą i Mirosławem Suchoniem poparła Anettę Ujmę w wyborach na przewodniczącą partii w województwie śląskim. Kiedy Paweł Kobyliński zmienił barwy, to Marta Golbik przedstawiała go lokalnym działaczom.

- Cztery lata kadencji poselskiej miną szybko. Chcę wykorzystać je tak, by mieć pewność, że spożytkowałam ten czas dokładnie tak, jak tego ode mnie oczekujecie - pisała 26.10.2015 na swojej stronie

Odejścia z Nowoczesnej na razie nie komentuje. Oficjalnej informacji nie otrzymała Anetta Ujma.

- Jeżeli te informacje się potwierdzą to jest to na pewno przykre. Nie można nikomu zabronić, żeby wstępował w inne szeregi. Cieszę się, że nasze struktury działają i na pewno na tym nie ucierpią - mówi Anetta Ujma.

Wypowiedź przewodniczącej potwierdza informacje o możliwym transferze do Platformy Obywatelskiej.

Czytaj więcej