Czytasz: Nowoczesna liderka w Śląskiem
Partia Ryszarda Petru przegrupowuje swoje struktury w województwie śląskim.


Posłanka Monika Rosa przejmuje władzę w Nowoczesnej w województwie śląskim. Zastąpiła na tym stanowisku Anettę Ujmę. Rosa z nowym zarządem będzie decydowała o kandydatach w wyborach samorządowych. Niewykluczone, że będą to wspólne listy całej opozycji.

3 października w Rybniku zawiązano Koalicję Demokratyczną. W jej skład weszli przedstawiciele lokalnych partii politycznych i stowarzyszeń: Śląskie Perły, OSK, KOD, SLD, Nowoczesna, Platforma Obywatelska, Ruch Palikota, czy RAŚ.

Pozostaje pytanie, czy Monika Rosa jest w stanie tchnąć życie w ospałe struktury Nowoczesnej w województwie śląskim? Wprawdzie to ona stoi za większością inicjatyw, które to ugrupowanie podejmowało w naszym regionie; ale do sukcesu potrzeba zdecydowanie większej wyrazistości i konkretnej oferty, z którą jej partia ma problemy przebić się na arenie ogólnopolskiej.

Monika Rosa była katowicką jedynką Nowoczesnej w wyborach parlamentarnych. Do Sejmu weszła wraz z Barbarą Dolniak, Mirosławem Suchoniem i Martą Golbik. Później do grona posłów .N dołączył Paweł Kobyliński z Kukiz’15. Opuściła je jednak Marta Golbik, która wybrała partię Grzegorza Schetyny.

Celem Nowoczesnej jest tzw. twardy elektorat, dzielący główne idee i wartości tej partii, na poziomie 15 proc. - mówił Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, podczas konwencji regionalnej swego ugrupowania w Katowicach. Ryszard Petru podkreślał, że kluczową kwestią dla Nowoczesnej jest zachowanie przez nią ideowości, ponieważ utożsamiający się z ideami elektorat jest jej fundamentem.

- Chcemy być i jesteśmy partią idei, mamy bardzo jednoznaczny program gospodarczy i światopoglądowy, naszym celem, do którego dążymy, jest poparcie rzędu 15 proc. - powiedział Ryszard Petru. -To jest grupa, którą chcielibyśmy mieć ze sobą związaną na długie, długie lata - zadeklarował.

Czytaj więcej