Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowoczesna fizjoterapia w Szpitalu Murcki w Katowicach. Placówka otrzymała nowy sprzęt

Nowoczesna fizjoterapia w Szpitalu Murcki. Placowka otrzymala nowy sprzet 2022 1

Nowoczesna fizjoterapia w Szpitalu Murcki. Placowka otrzymala nowy sprzet 2022 1

Nowy sprzęt rehabilitacyjny pomoże pacjentom Szpitala Murcki w odzyskaniu sprawności. Urządzenia i akcesoria do przeprowadzania zabiegów fizjoterapeutycznych zostały przekazane w ramach zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego projektu, który zainicjował mieszkaniec Katowic-Murcek, pan Jarosław Urych.

Dzięki realizacji projektu placówka rozszerzyła swoje wyposażenie o sprzęt o wartości ponad 150 tys. zł. Wśród otrzymanych urządzeń znalazły się między innymi aparat do terapii falą uderzeniową, który obniża napięcie mięśniowe oraz łagodzi dolegliwości bólowe, a także szyna CPM do wykonywania ćwiczeń biernych kończyn dolnych, która jest niezbędna w rehabilitacji pacjentów po urazach kolana.

Szpital otrzymał także wyposażenie wykorzystywane w zabiegach dedykowanych osobom po endoprotezie stawu biodrowego. To poręcze do nauki chodzenia (które przydają się także w przypadku problemów neurologicznych) oraz rotory do ćwiczeń kończyn dolnych – mówi Krzysztof Zaczek, prezes Szpitala Murcki. – Ponadto w ramach projektu dostarczono materace gimnastyczne, stacjonarne stoły rehabilitacyjne, stół pionizujący oraz stymulator chodu – dodaje.

Dostarczenie tego sprzętu to wsparcie zarówno dla pacjentów Szpitala Murcki, jak również jego pracowników. Zakupione i przekazane placówce urządzenia unowocześnią świadczoną ofertę, co z kolei pozwoli zwiększyć efektywność zabiegów rehabilitacyjnych i uatrakcyjnić prowadzone zajęcia.

Urządzenia mają wspomóc rehabilitację, poprawić komfort wykonywanych ćwiczeń, urozmaicić możliwości prowadzonej terapii oraz podnieść jej skuteczność – mówi Jarosław Urych, wnioskodawca projektu i dodaje –Cieszy mnie poparcie tego wniosku przez mieszkańców i zachęcam innych do składania projektów, które pozytywnie wpływają na zdrowie naszej katowickiej społeczności.

Leczenie pacjentów w Szpitalu Murcki w Katowicach odbywa się w siedmiu oddziałach szpitalnych: Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Internistycznym, Neurologii, Rehabilitacji Neurologicznej, Rehabilitacji Kardiologicznej oraz Reumatologii – mówi Mariusz Kokosza członek zarządu Szpitala Murcki. – Pacjenci szpitala znajdą tutaj szeroką ofertę w zakresie rehabilitacji, usług kinezyterapeutycznych oraz zabiegów fizykoterapeutycznych – dodaje Kokosza.

Realizacja projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego składa się z kilku etapów. Po złożeniu wniosku następuje weryfikacja formalna, a po niej merytoryczna. Ostatnim etapem jest głosowanie. W VIII edycji Budżetu Obywatelskiego wybraliście 119 zadań, ich łączny koszt realizacji to ponad 15 mln złotych, a frekwencja we wszystkich jednostkach pomocniczych przekroczyła próg 10%

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author