Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowe umowy dwóch siatkarzy GKS-u Katowice

siatkowka pilka siatkowa

siatkowka pilka siatkowa

Kontrakt przyjmującego Jakuba Szymańskiego z GKS-em Katowice będzie obowiązywał do końca sezonu 2023/2024. Ponadto w sezonie 2022/2023 barwy GKS-u wciąż będzie reprezentować środkowy Marcin Kania.

Decyzja GKS-u Katowice dotycząca podpisania umowy z Jakubem Szymańskim do końca sezonu 2023/2024 to ważny krok w stronę stabilizacji składu siatkarskiej GieKSy. Jakub Szymański, były zawodnik MKS MOS-u Warszawa, SMS-u Spała oraz Buskowianki Kielce, dołączył do drużyny GKS-u Katowice w 2019 roku. Od tego czasu Szymański notował coraz więcej spotkań w barwach GieKSy, stając się nie tylko ważnym zawodnikiem zespołu, ale także jednym z najbardziej perspektywicznych przyjmujących w całej PlusLidze. W minionym sezonie Szymański wystąpił w 21 meczach, zdobywając w nich 228 punktów i w których zanotował 50,25 proc. ataku perfekcyjnego. Dobra dyspozycja Szymańskiego w sezonie 2021/2022 PlusLigi zaowocowała powołaniem naszego siatkarza do seniorskiej reprezentacji Polski pod wodzą trenera Nikoli Grbicia.

Kuba to jedna z największych polskich nadziei, jeśli chodzi o pozycję przyjmującego. Jego postawa w tym sezonie zaowocowała powołaniem do reprezentacji i jestem przekonany, że w kolejnych latach zagości w niej na stałe. Dla nas naturalnym jest, że musimy opierać przyszłość Klubu o takich zawodników, stąd mimo ważnej umowy na kolejny sezon zdecydowaliśmy się podpisać nowy kontrakt, obejmujący również sezon 2023/2024 – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Marcin Kania dołączył do zespołu siatkarskiej GieKSy po trzech sezonem spędzonych w PlusLigowym klubie z Zawiercia. Środkowy rozegrał w minionym sezonie 28 spotkań ligowych, w których zdobył 182 punkty (6,5 punktu na mecz), w tym 135 punktów atakiem, 38 blokiem i 9 zagrywką. Kania tworzył wraz z Piotrem Hainem podstawową parę środkowych w drużynie GKS-u, sześciokrotnie notując w meczach PlusLigi dwucyfrowy dorobek punktowy. 

W kolejnym sezonie stawiamy na stabilizację składu. Marcin dobrze wpisał się w nasz zespół, więc nie było powodów, by dokonywać jakiejkolwiek zmiany. Wierzymy, że w kolejnym sezonie zrobi następny krok w rozwoju swojej kariery – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Przypomnijmy, że umowy z Klubem przedłużyli rozgrywający Micah Ma’a, atakujący Jakub Jarosz i Damian Domagała, środkowy Piotr Hain oraz przyjmujący Gonzalo Quiroga i Tomas Rousseaux.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024