Czytasz: Uwaga na blokady! Nowe zasady w Katowicach

Uwaga na blokady! Nowe zasady w Katowicach

Będą mandaty i blokady kół. Na Warszawskiej nie zaparkujesz już prostopadle.

Jak zapewniają strażnicy miejscy w Katowicach, na ul. Warszawskiej nigdy nie można było parkować prostopadle do osi jezdni. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Szkolną w stronę Rynku.

- Tam nigdy nie było możliwości parkowania prostopadłego. Sposób parkowania był równoległy. Widać to w planach miejskiego zarządu dróg i mostów - mówi Jacek Pytel z Komendy Straży Miejskiej w Katowicach.

źródło: maps.google.pl

Kierowcy twierdzą, że w tamtym miejscu od zawsze parkowano frontem do kamienic. Potwierdzają to zdjęcia satelitarne. Dotychczas za takie zostawienie samochodu w tym miejscu mogliśmy co najwyżej dostać wezwanie do zapłaty za parking. Teraz dodatkowo grozi nam mandat w wysokości 100 złotych i jeden punkt karny.

- Ktoś kilka lat temu usunął znaki i ludzie zaczęli parkować prostopadle - mówi Jacek Pytel. - Zachęcam jednak do tego, żeby kierujący patrzyli na oznakowanie - dodaje.

Okazuje się, że o ile przez ostatnie lata znaku nie było, tak teraz już jest. Kierowcy parkują „na pamięć”, więc strażnicy miejscy przypominają im obowiązujące zasady. W jaki sposób? Blokadami kół.

- Pomimo założonej blokady, nie będziemy tak ostro tego egzekwować - zapewnia rzecznik Straży Miejskiej. - Dajemy kierowcom parę dni do przyzwyczajenia się do tego nowego „starego” sposobu parkowania.

Zdaniem strażników miejskich parkowanie równoległe w tym miejscu jest bezpieczniejsze. Podobno kierowcy wielokrotnie wyjeżdżali wprost pod rozpędzony tramwaj.

 

Czytaj więcej