Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowe stacje Kolejki Elka w Parku Śląskim rosną w oczach

Nowe stacje Kolejki Elki w Paru Slaskim rosna w oczach

Nowe stacje Kolejki Elki w Paru Slaskim rosna w oczach

Przebieg budowy drugiej nitki Kolei Linowej “Elka” łączącej Wesołe Miasteczko z Planetarium Śląskim jest zgodny z harmonogramem. Na obu stacjach prowadzone są intensywne prace budowlane, w tym wznoszenie głównej konstrukcji obu obiektów. Już teraz można zauważyć zarys przyszłej stacji, co cieszy spacerowiczów.

Kolejnym etapem będzie stworzenie konstrukcji dachowej, a prace związane z tym planowane są na okres około czerwca 2023 roku. Trasa przejazdu drugiej nitki “Elki” została wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, a powstała również droga technologiczna. Jednocześnie rozpoczęto prace związane z demontażem fundamentów po starych podporach, w miejsce których będą stawiane nowe słupy. W ciągu najbliższych tygodni zamontowane zostaną elementy napędu.

fot. Park Śląski

Początkowe prace przy budowie drugiej nitki Kolei Linowej “Elka” przebiegają zgodnie z planem, a my dokładamy wszelkich starań, aby już w majówkę ponownie uruchomić pierwszą linię od Stadionu do Wesołego Miasteczka. Mamy nadzieję, że pogoda nam dopisze, a my będziemy mogli cieszyć się widokiem kwitnącego Parku Śląskiego z lotu ptaka – powiedział Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego.

źródło: Park Śląski

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024