Czytasz: Nowe przedszkole w zabytkowej szkole

Nowe przedszkole w zabytkowej szkole

164 dzieci znajdzie opiekę w nowoczesnej placówce, która powstanie w budynku przy ul. Omańkowskiej w Chorzowie.
W budynku przy ul. Omańkowskiej w Chorzowie powstanie nowe przedszkole.

Z myślą o chorzowskich maluchach zmodernizowany zostanie budynek przy ul. Omańkowskiej w Chorzowie. Dawną szkołę podstawową czekają duże zmiany, m.in. wyburzenie drewnianej konstrukcji, remonty sanitariatów i instalacja windy. Do zabytkowego gmachu dobudowany zostanie także nowy obiekt z kuchnią i salą na zajęcia teatralne, gimnastykę i rytmikę. Zmieni się również otoczenie: powstanie nowy plac zabaw i parking. Cała infrastruktura przystosowana będzie do potrzeb osób o różnym stopniu niepełnosprawności.

Nowe przedszkole w Chorzowie - zobacz wizualizacje i stan obecny:

Podpisanie umowy na przebudowę obiektu odbyło się w czwartek. Prace budowlane i wykończeniowe powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Na realizację inwestycji miasto otrzymało dotację unijną w wysokości prawie 3,8 mln złotych. Całkowity koszt przebudowy to ok. 8 mln zł.

– To największa chorzowska inwestycja w  przedszkole od ponad 20 lat – wyjaśnia wiceprezydent Marcin Michalik. – Nie tylko tworzymy nowe miejsce dla dzieci, ale także przywracamy blask zapomnianemu zabytkowi – dodaje zastępca prezydenta miasta.

W nowym przedszkolu z oddziałami integracyjnymi powstaną miejsca dla 164 dzieci.

Czytaj więcej