Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowe pasy, linie, symbole – MZUiM Katowice rozpoczyna odmalowywanie oznakowania poziomego

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach rozpoczyna renowację poziomego oznakowania drogowego. Zostanie ono odmalowane, co poprawi zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort użytkowników dróg – zwłaszcza nocą, gdy podczas deszczu stara farba może nie być dobrze widoczna, co męczy wzrok kierowców. Roboty rozpoczną się w poniedziałek i będą prowadzone przez najbliższe miesiące.

W ramach prac zostaną odnowione wszystkie elementy oznakowania drogowego, w tym linie, symbole, przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. Roboty rozpoczną się w poniedziałek w nocy i będą prowadzone w centrum miasta przez cztery wykwalifikowane brygady.

W kolejnych dniach prace będą sukcesywnie rozszerzane na inne dzielnice. Równolegle, jedna z brygad przystąpi do malowania w dzielnicach Piotrowice i Panewniki, następnie przemieszczając się na południe miasta. Te prace będą wykonywane w dzień, ale z pominięciem głównych ciągów komunikacyjnych. Dzięki robotom oznakowanie poziome będzie bardziej czytelne, co wpłynie korzystnie na bezpieczeństwo i komfort użytkowników dróg.

Działania związane z odmalowywaniem będą prowadzone, gdy tylko pogoda będzie na to pozwalać. Najważniejszym czynnikiem jest brak deszczu. Dla trwałości nałożonej farby istotne jest to, by nawierzchnia była sucha. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, to pracowników odmalowujących oznakowanie będzie można spotkać na ulicach nawet w październiku.

Prace, choć wykonywane głównie nocą, mogą generować pewne niedogodności. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w lokalizacjach, w którym pracownicy MZUiM będą przeprowadzać akcję odmalowywania oznakowania – mówi Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach.

Naprawy nawierzchni na kolejnych ulicach

Początek wiosny to również czas innych robót na drogach.  Wcześniej realizowane były jedynie pozimowe, punktowe prace, których celem było tymczasowe uzupełnienie ubytków w jezdni. Jednak wraz z poprawą pogody MZUiM mógł przystąpić do trwałej naprawy nawierzchni. Takie roboty zostały już przeprowadzone m.in. na ul. Józefowskiej, Wojciecha czy Głogowskiej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024