Czytasz: Nowe neon i mural powstaną na Koszutce

Nowe neon i mural powstaną na Koszutce

Plenerowy festyn odbędzie się na katowickiej Koszutce. Geszeft będzie świętował swoje piąte urodziny.

W planach urodzinowych jest wspólne świętowanie.

- Urodziny geszeftu będą miały mocno dzielnicowy charakter. Zaprosimy naszych sąsiadów, żeby wspólnie z nami spędzili czas – mówi Michał Kubieniec z Geszeftu.

W czasie plenerowego festynu na ulicy Morcinka mieszkańcy i przechodnie dostaną sadzonki, co będzie nawiązaniem do ogródka, który wyrósł przed Geszeftem w ciągu pięciu lat istnienia sklepu. Wszystko dzięki Dominikowi Tokarskiemu, który zasiał rośliny, by zazielenić ulicę. Także w asortymencie sklepu pojawiły się niedawno rośliny doniczkowe.

Zobaczcie, jak zmienił się Geszeft w ciągu pięciu lat istnienia:

W czasie świętowania zostanie odsłonięty nowy neon. Do tej pory znak Geszeftu świecił w witrynie, teraz będzie wyeksponowany na elewacji. Mural namaluje Paweł Ryżko, warszawski artysta zakochany w Śląsku. Korytarz prowadzący do sklepu pokryje się malowidłem inspirowanym Katowicami. Ten sam wzór zostanie przeniesiony na plakat ręcznie namalowany przez Pawła Ryżko, który będzie można wygrać w konkursie.

Na urodziny do Geszeftu zostaną zaproszeni projektanci i architekci współpracujący ze sklepem. Będą przekąski od piekarni Lokal Bakery, która z powodzeniem działa na Koszutce. Wypijemy też specjalnie wyprodukowane „piwo Koszutka”. Przed sklepem zagra didżej.

- Tego dnia premierę będzie mieć koszulka Koszutka, chcemy ją poświęcić dzielnicy, w której działamy – dodaje Kubieniec. - Zapraszamy wszystkich katowiczan - dodaje. 

Nie zabraknie też promocji i rabatów w sklepie. Impreza urodzinowa odbędzie się 23 czerwca w godz. 10-17. 

Geszeft powstał w 2013 roku. To sklep z produktem lokalnym, promujący śląskie marki i projektantów. Działa w Katowicach przy ul. Morcinka 23-25.

Czytaj więcej