Czytasz: Nowe mieszkania w centrum Chorzowa

Nowe mieszkania w centrum Chorzowa

Za 15 mln zł powstanie nowy budynek przy ul. Kościuszki. Dla kogo?

Do niedawna przy ulicy Kościuszki straszyły pohutnicze osadniki, teraz ma się to zmienić. 61 nowych mieszkań powstanie w ścisłym centrum Chorzowa między przestrzenią rynku, a dyskontem spożywczym. Za inwestycję odpowiada Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Nowe mieszkania w centrum Chorzowa

Budynek pomieści 61 mieszkań, w tym 15 kawalerek (od 29,2 m2 do 30,4 m2), 13 dwupokojowych (od 41,1 m2 do 47,9 m2) oraz 33 trzypokojowe (od 50,2 m2 do 74,3 m2). 45 mieszkań będzie można kupić na własność, reszta będą to mieszkania komunalne. Na budowę tych drugich miasto otrzymało dopłatę w wysokości 900 tysięcy złotych od Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat. Na parterze znajdą się lokale usługowe, a w podziemiach — garaże.

oficjalne rozpoczęcie budowy

Oficjalne rozpoczęcie budowy zaplanowano na wtorek, 29 listopada. Wykonawcą projektu i wizualizacji jest Biuro Architektoniczne z Chorzowa Moska i Rachuba. Za roboty budowlane będzie odpowiedzialna spółka Budimex z Nowego Sącza. Koniec prac planowany jest na drugi kwartał 2018 roku. Koszt inwestycji to 15 milionów złotych.

Czytaj więcej