Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowe kontrakty Cezarego Miszty i Jakuba Kisiela z Legii Warszawa

Bramkarz Cezary Miszta i pomocnik Jakub Kisiel podpisali z Legią Warszawa nowe kontrakty obowiązujące do 30 czerwca 2025 roku.


19-letni bramkarz Legii Warszawa i reprezentant Polski U21 Cezary Mistrza przedłużył umowę wiążącą go ze stołecznym klubem do 30 czerwca 2025 roku.

Kariera uchodzącego za jednego z najzdolniejszych młodych bramkarzy w PKO Bank Polski Ekstraklasie Cezarego Miszty w obecnym sezonie nabrała tempa – golkiper zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej, FORTUNA Pucharze Polski oraz w reprezentacji U21. Miszta, sprowadzony do Akademii Legii w 2016 roku, rozegrał łącznie siedem meczów w pierwszym zespole, z którym rozpoczął treningi już jako 15-latek. Bramkarz nabierał również doświadczenia w I lidze, grając na wypożyczeniach w Zagłębiu Sosnowiec i Radomiaku Radom.


18-letni Jakub Kisiel, tegoroczny debiutant na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy, podpisał nowy kontrakt z Legią Warszawa obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku.

Utalentowany nastolatek na Łazienkowską trafił przed rundą wiosenną sezonu 2019/2020 i systematycznie rozwijał swoje umiejętności, błyskawicznie przechodząc z Akademii Legii do drużyn seniorskich. Obecne rozgrywki występujący na pozycji pomocnika zawodnik rozpoczął w zespole rezerw. Już w trakcie rundy jesiennej został dostrzeżony przez sztab trenerski Czesława Michniewicza i dołączony do pierwszej drużyny, z którą przygotowywał się do rundy wiosennej na zgrupowaniu w Dubaju. W PKO Bank Polski Ekstraklasie zadebiutował w lutym br. z Rakowem Częstochowa (2:0), gdy w 63 min. zmienił Luquinhasa. 18-latek to również reprezentant młodzieżowych reprezentacji Polski U16 i U17.


Wypowiedź dyrektora sportowego Legii Warszawa Radosława Kucharskiego:

Nowe kontrakty Czarka Miszty i Kuby Kisiela to sygnał, że klub traktuje ich jako ważny element budowania zespołu. Są to wyróżniający się zawodnicy młodego pokolenia, bardzo utalentowani i tylko od ich nastawienia, pracy i determinacji będzie zależało, czy osiągną sukces z Legią Warszawa. – powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosława Kucharski

fot. Janusz Partyka/legiacom

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author