Czytasz: Nowe fakty w sprawie makabrycznego odkrycia w Gliwicach

Nowe fakty w sprawie makabrycznego odkrycia w Gliwicach

Wstępne ustalenia wskazują na to, że dziecko urodziło się martwe.

Przypomnijmy, wczoraj informowaliśmy o tym, że jeden z mieszkańców gliwickiej dzielnicy Ostropa znalazł w potoku ciało noworodka.

Jak wskazują najnowsze ustalenia służb, były to zwłoki 6-miesięcznego płodu, płci męskiej. 

- W trakcie przechodzenia wzdłuż potoku, świadek spostrzegł w wodzie wykształcony płód ludzki. Natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy. - informuje gliwicka policja.

Ciało mogło znajdować się w potoku dzień lub nawet kilka dni, bez badań nie można tego dokładnie dookreślić. Wstępne ustalenia wskazują również na to, że dziecko mogło urodzić się martwe. To jednak potwierdzi dopiero sekcja zwłok, którą zarządził prokurator. Zwłoki zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Katowicach.

Na miejscu makabrycznego odkrycia pracowała wczoraj policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza z prokuratorem, biegły lekarz medycyny sądowej oraz strażacy PSP. Teraz gliwiccy funkcjonariusze, pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo w tej sprawie, które m.in. ma na celu odnalezienie matki, a także ustalenie przebiegu całej sytuacji. Wiadomo, że służby biorą pod uwagę kilka wersji, wśród nich tę, że do porodu doszło nieopodal potoku, gdzie znaleziono zwłoki.