Czytasz: Nowe Elfy już na testach

Nowe Elfy już na testach

13 nowych pociągów pojedzie śląskimi torami.

Na torze doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie trwają testy elektrycznego zespołu trakcyjnego ELF 2. To końcowy etap badań niezbędnych do homologacji pojazdów zamówionych w październiku 2016 przez Koleje i Województwo Śląskie

Łącznie w ramach zamówienia podstawowego Koleje Śląskie i Województwo Śląskie zamówiły 13 pociągów. Do tego dochodzi możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie 6 pociągów.

fot. PESA

Co w nowych Elfach?

Nowe Elfy będą się charakteryzować m.in. nowoczesnymi klimatyzowanymi wnętrzami, wyposażonymi w wygodne fotele. W pociągach przewidziano od 100 do 190 miejsc siedzących, w zależności od ilości członów. O informacje dla podróżnych na pokładzie zadba dynamiczny systemem informacji pasażerskiej, a nad bezpieczeństwem będzie czuwał monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.

Pociągi będą również dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Elfy zostały wyposażone m.in. w windę elektryczną i rampę składaną. Nie zabraknie również rozwiązań dla matek z małymi dziećmi oraz miejsc do przewożenia rowerów.

Czytaj więcej