Czytasz: Nowe bilety w ZKM w Zawierciu

Nowe bilety w ZKM w Zawierciu

Od początku przyszłego miesiąca pasażerów czekają zmiany. Sprawdź nowości nowe taryfy.

Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu ogłosił najnowszy cennik, jaki obowiązywać będzie od 1 września 2017 r. Zmiany mają uprościć systemu biletów jednorazowych oraz ujednolicić ulgi. Zmiany dotyczyć będą również biletów okresowych.

ZKM ZAWIERCIE ZMIANY W BILETACH 

Co od 1 września? Po zmianach każdy bilet jednorazowy będzie biletem czasowym. Bilet na jedną gminę w cenie 3 złotych (1,5 zł bilet ulgowy) będzie ważny przez 60 minut od skasowania.

Od następnego miesiąca popularny bilet za 3 zł będzie umożliwiał podróż trwającą nie dłużej niż 60 minut kilkoma autobusami. Pasażer będzie mógł przesiadać się do kolejnych busów, bez konieczności zakupienia drugiego biletu.

Podobnie będzie z obecnym biletem na dwie gminy. Jego cena nie zmieni się, podróżni zapłacą 3,60 zł za bilet cały oraz 1,80 zł za ulgowy. Od września bilety będą ważne dłużej, bo aż 120 minut na całej sieci.

ZKM zapowiada również wprowadzenie nowego biletu całodniowego, ważnego od chwili skasowania do godziny 24 tego samego dnia. Bilet zastąpi dotychczasowy bilet 3 godzinny.

Decyzją Rady Miejskiej zrównana została wysokość tzw. ulgi gminnej i ustawowej. W obu przypadkach wynosić ona będzie 50%.

Kolejną zmianą jest likwidacja biletów ważnych na terenie trzech gmin. W cenie 3,60 zł (ulgowy 1,80 zł) będzie można podróżować wszystkimi liniami.

Zmiany w okresowych 

Jeśli chodzi o bilety okresowe wprowadzone zostaną bilety 7, 14, 30 i 90 dniowe. Będą one ważne od konkretnego dnia, a nie tak jak do tej pory od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego.

Zmiany w cenniku to nie wszystko. Bilety będą mieć również nowe kolory i grafiki. Jak zapowiadają władze ZKM, bilety mają być lepiej zabezpieczone. Obok dotychczas stosowanych zabezpieczeń na biletach pojawią się również hologram.
  
 

Czytaj więcej