Czytasz: Nowatorskie i oryginalne. Odkryj niezwykłe Volvo V90!

Nowatorskie i oryginalne. Odkryj niezwykłe Volvo V90!

10:56
Volvo V90 niesie za sobą cały sukces modelu XC90, dokładając nowatorskie, oryginalne nadwozie i garść nowości.

Volvo V90 niesie za sobą cały sukces modelu XC90, dokładając nowatorskie, oryginalne nadwozie i garść nowości. Jak na kombi jest dość nietypowe – niskie, długie i szerokie. Z wydłużonym przodem  tworzy  ciekawe, sportowe proporcje. To jedno z tych aut, do których podchodzi się z zainteresowaniem, a wysiada z żalem, zerkając  na tę oryginalną sylwetkę z podświetlonymi młotami Thora w przednich światłach.

W tym samochodzie szalenie ważna jest nowatorska technika. Dwulitrowy diesel Volvo jest wyposażony w system Power Pulse. Elektrycznie napędzany kompresor spręża powietrze w specjalnym zbiorniku. Po mocnym wciśnięciu gazu przygotowana dawka trafia  do jednej z dwóch turbin, dzięki czemu wyeliminowano tzw turbo dziurę.

Wideo realizowane było w salonie Euro-Kas w Katowicach

Oczywiście, Szwedzi wspierani mocno przez chińczyków nie byliby sobą, gdyby szczególnej wagi nie przyłożyli do kwestii bezpieczeństwa. Oprócz standardowych w klasie 7 poduszek powietrznych (w tym kurtyny i kolanowa kierowcy) oraz systemów wspomagania utrzymania pasa ruchu czy aktywnego tempomatu ,V90 ma pakiet City Safety, który poprzez automatyczne hamowanie potrafi m.in. uniknąć (lub przynajmniej zminimalizować skutki) zderzenia z innymi autami wyjeżdżającymi z boku, pieszymi, rowerzystami i zwierzętami. Systemy te działają nawet w ciemności! 

Mieliśmy okazję testować ten samochód przez kilka dni, zapraszamy wiec do zobaczenia filmowej relacji. Czy wszystko co zapowiada producent działa perfekcyjnie…

Czytaj więcej