Czytasz: Nowa klinika Skin-Laser otwiera się w Bielsku. Co oferuje?

Nowa klinika Skin-Laser otwiera się w Bielsku. Co oferuje?

Lipofilling to przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Ten zabieg proponuje Klinika Skin Laser Lubelscy, która otwiera się w Bielsku Białej. Klinika istnieje też w Katowicach.

Z upływem czasu skóra twarzy w naturalny sposób traci swoją jędrność i sprężystość. Pojawiają się zmarszczki, bruzdy i nierówności. Wiele kobiet zaczyna się wówczas zastanawiać nad zabiegami, które mogłyby zatrzymać upływ czasu i pomogły im poczuć się komfortowo i pięknie w dojrzałym wieku. Zaczynają rozważać zastosowanie dostępnych rozwiązań medycy estetycznej i chirurgii plastycznej.

- Ten zabieg daje nam niskie ryzyko powikłań i brak wystąpienia alergii, a także krótki okres rekonwalescencji. To także efekt bardzo naturalnego odmłodzenia. Pacjentki nie muszą się obawiać przerysowanego, nienaturalnego efektu - podkreśla Krystyna Lubelska, specjalista chorób skóry i kierownik medyczny kliniki z 25-letnim doświadczeniem. 

- Rozwiązanie to pozwala naturalnie, skutecznie skorygować bruzdy czy wymodelować usta i policzki. To sposób na wyraźne i satysfakcjonujące wypełnienie niedoborów tkanek, zapewniające estetyczny i naturalny efekt. Lipofilling budzi skórę do życia. Motywuje ją do pracy, dzięki czemu następuje regeneracja naszej skóry – dodaje doktor Lubelska.

Tkanka tłuszczowa wypełnia zapadnięte policzki czy usta

Nieinwazyjny lifting skóry twarzy polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z okolic ud, kolan lub brzucha, a następnie przeczepieniu jej w twarz.

Lekarz pobiera niewielką ilość tkanki tłuszczowej. Następnie zostaje ona przygotowana do przeszczepienia. Proces ten odbywa się przy odpowiednim odseparowaniu komórek za pomocą specjalistycznej, nowoczesnej wirówki Adivive, która w znacznym stopniu zwiększa skuteczność zabiegu w stosunku do innych dotychczasowych metod. Wyodrębniane są tylko zdrowe, najbardziej wartościowe komórki.

Przygotowaną tkankę tłuszczową wraz z komórkami macierzystymi uzupełniamy zapadnięte policzki, skronie, bruzdy oraz okolice ust. Materiał wypełniający w przypadku lipofillingu nie rodzi ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych i może być aplikowany w dowolne miejsce, ponieważ pochodzi od tego samego pacjenta.

Klienci mają komfort psychiczny, a skóra szybko się goi

- Wskazaniami są ubytki tkanki tłuszczowej w obszarze twarzy i kości policzkowych, utrata elastyczności skóry twarzy, bruzdy, zmarszczki, opadające policzki – wymienia szefowa kliniki Skin Laser Lubelscy.

Ale nie tylko.

Lipofilling pomaga również przy utracie jędrności skóry szyi, dekoltu, dłoni, a także w przypadkach ubytku tkanki po wypadkach i urazach.

Wśród zalet zabiegu wymienia się komfort psychiczny, krótki czas rekonwalescencji. Na sam zabieg pobrania tkanki tłuszczowej i ostrzykiwania twarzy pacjent musi zarezerwować około 3 - 4 godzin. Efekt zabiegu widoczny jest po kilku dniach – skóra staje się jędrniejsza, wygląda młodziej a powierzchnia poddana zabiegowi zwiększa swoją objętość. Niewielkie nacięcia konieczne do pobrania tkanki tłuszczowej ulegają zagojeniu już po kilku dniach. Po zabiegu można powrócić do codziennych zajęć.

Jakich efektów można się spodziewać?

W trakcie pierwszego zabiegu przyjmuje się około 70% komórek, wskazane jest wykonanie drugiego zabiegu po upływie 6 miesięcy

Uzyskuje się wygląd osoby młodszej o kilkanaście lat. Zmarszczki zostają wygładzone, cera nabiera blasku, podnoszą się opadające policzki, znikają przebarwienia i rozszerzone pory.

Można powiedzieć, że poprzez regenerację własnych tkanek następuje widoczne cofnięcie czasu.

Klinika Skin Laser oferuje też zabiegi medycyny estetycznej jak botoks czy mezoterapia. Posiada najnowocześniejsze lasery do depilacji oraz do usuwania przebarwień, zamykania naczynek czy usuwania tatuaży. Sylwetkę wymodelujemy za pomocą liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo. 

Więcej informacji o liposukcji, znajdziesz TUTAJ

Klinika pomaga także w walce z łysieniem

To ważne. Według badań przeprowadzonych przez kanadyjskich antropologów fizycznych, Polacy znajdują się na 10 miejscu wśród państw, w których mieszka najwięcej osób tracących włosy.

Dostępnych jest wiele metod walki z łysieniem. Lekarze Kliniki Medycyny Estetycznej Skin Laser Lubelscy, która specjalizuje się w leczeniu tego problemu wymieniają wśród nich przeszczep włosów S.A.F.E.R. oraz innowacyjny przeszczep komórek macierzystych Regenera Activa. Przeszczep włosów rekomendowany jest pacjentom ze znaczną utratą włosów, u których terapie stymulujące wzrost nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, natomiast Regenera Activa to idealny zabieg, dla pacjentów z mocnym przerzedzeniem, aby pobudzić wzrost nowych włosów i zagęścić skórę głowy.

Niewątpliwie, najefektywniejszą metodą przeszczepu włosów jest innowacyjna metoda S.A.F.E.R. Jej przebieg jest niezwykle prosty. Lekarz za pomocą nowoczesnego urządzenia pobiera pojedyncze mieszki włosowe - najczęściej z potylicy pacjenta, gdyż tam rosną najtrwalsze włosy. Po pobraniu dokonywana jest selekcja najmocniejszych mieszków. Następnie lekarz ręcznie wszczepia je w skórę głowy pacjenta.

- Dzięki znieczuleniu miejscowemu nie odczuwa się bólu ani dyskomfortu. Podczas zabiegu można poczytać książkę, obejrzeć film, zrelaksować się. Cały proces trwa kilka godzin - tłumaczy dr Jakub Sazanów-Lubelski z Kliniki Skin Laser Lubelscy.

Pierwsze efekty widać zaraz po wykonaniu zabiegu. Wszczepione mieszki są małe, tworzą się na nich strupki, które po kilku dniach odpadają. Jak twierdzi dr Jakub Sazanów-Lubelski, skuteczność zabiegu jest niezwykle wysoka. Bujna czupryna, o której marzył pacjent, może pojawić się w okresie od 3 do 12 miesięcy od przeszczepu.

Co ważne, efekt zabiegu jest naturalny i trwały. Umożliwia (po pełnym zagnieżdżeniu się przeszczepionych mieszków) bezproblemowe zmiany fryzury i koloru włosów. Ogromnym atutem tego rozwiązania jest krótki i nieuciążliwy okres gojenia. Dzięki temu pacjent może szybko wrócić do swoich codziennych obowiązków. Musi jednak unikać wzmożonej aktywności fizycznej, sauny czy ekspozycji włosów na słońce.

Łysienie androgenowe dotyka 70% mężczyzn i 40% kobiet

To najczęstsza przyczyna utraty włosów. U mężczyzn tworzą się zakola, łysina na wierzchołku głowy, u kobiet znaczne przerzedzenie na szczycie głowy.  

Regenera Activa to przełomowy zabieg w walce z tym problemem, polecany również osobom, które zauważyły przerzedzenie włosów oraz zaobserwowały ich wzmożone wypadanie. - Rezultatem zabiegu jest zagęszczenie włosów, pobudzenie procesu wzrostu nowych, zahamowanie wypadania oraz pobudzenie procesów regeneracyjnych. Efekty zabiegu potwierdzają liczne badania kliniczne, co dla lekarza jest bardzo istotne - podkreśla dr Jakub Sazanów-Lubelski z Kliniki Skin Laser Lubelscy.

Więcej informacji TUTAJ.

W klinice pracuje zespół dermatologów, pielęgniarek i kosmetologów z wieloletnim doświadczeniem. Każdego roku zespół bierze udział w szkoleniach i kongresach w Polsce i za granicą. Zabiegi są bezpieczne. Każdy zabieg i seria zabiegów konsultowana jest z lekarzem, także każdy pacjent jest pod pełną opieką i kontrolą lekarza.

***

Dr Krystyna Lubelska pracuje w zawodzie od 25 lat. Jest ekspertem nieinwazyjnego liftingu Ulthera. To spektakularny i niechirurgiczny lifting twarzy i rewolucja w odmładzaniu bez skalpela twarzy, szyi i dekoltu. Efektem widocznym już po pierwszy zabiegu są napięta i podniesiona skóra, wyraźnie młodszy wygląd, precyzyjne wymodelowanie twarzy.

Lekarz Jakub Sazanów-Lubelski jest szkoleniowcem zabiegu z wykorzystaniem komórek macierzystych Regenera Activa, a także ogólnopolskim ekspertem urządzenia Soprano Platinum ICE, Harmony XL Pro. 

Skin Laser Lubelscy. Klinika Medycyny Estetycznej

ul. Azaliowa 2, Bielsko-Biała

ul. Mickiewicza 14/2, Katowice

tel.: 502 983 995

klinika@skin-laser.pl

Czytaj więcej