Czytasz: Nowa „dzielnica” w Katowicach. Do kogo należy Blue Zone?

Nowa „dzielnica” w Katowicach. Do kogo należy Blue Zone?

Katowice tracą część swojego terytorium. Wszystko w ramach szczytu klimatycznego.

Szczyt Klimatyczny przyciągnie do Katowic blisko 30 tys. delegatów ze 196 krajów. Wokół Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego na tę okazję wzniesiono dodatkowych sześć hal namiotowych. Całość tworzy wygrodzoną strefę. Policja przekazała nadzór nad tym obszarem służbom bezpieczeństwa ONZ. Blue Zone do końca szczytu klimatycznego pozostanie eksterytorialna.

SPODEK WIELKĄ STOŁÓWKĄ. NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE Z… WARSZAWY.

Spodek w czasie szczytu klimatycznego będzie największą restauracja w Europie. 30 tys. delegatów będzie mogło tutaj spróbować kuchni z różnych stron świata. Pierścień wokół głównej hali zmieni się w specjalną strefę organizacji pozarządowych. Najważniejsze sale plenarne mieszczą się w budynku MCK. Dwóm głównym salom nadano nazwy Mazowsze i Śląsk. Najważniejsze informacje i komunikaty popłyną z… Warszawy. Taką nazwę głosi amfiteatralna sala, która w czasie COP24 będzie najważniejszą salą konferencyjną. Na terenie Blue Zone znajdziemy także Mazury, Bałtyk i Tatry.

NA RONDZIE SIĘ NIE ZATRZYMASZ

- Ze względów bezpieczeństwa – na wniosek Służby Ochrony Państwa w dniach 2-4 grudnia zostają wprowadzone zakazy zatrzymywania się na ulicy Dworcowej, Uniwersyteckiej, Wojewódzkiej, Bytkowskiej i Roździeńskiego w sąsiedztwie tam ulokowanych hoteli – informuje Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta Katowice. – Dodatkowo w poniedziałek 3 grudnia dla pieszych wyłączone całkowicie zostaną ulice Olimpijska i Dobrowolskiego z zapewnieniem niezbędnych dojść do obiektów – dodaje.

Autobusy i tramwaje na terenie Katowic mają kursować będą zgodnie z rozkładem. Wyjątkiem jest linia 940. Autobus na codzień dojeżdżający do Muzeum Śląskiego ominie ul. Olimpijską, Góreckiego i Dobrowolskiego. Bezpośrednio pojedzie na przystanek Katowice Strefa Kultury.

Znaki zakazu zatrzymywania pojawią się na ulicach:

- Dworcowej na odcinku od ul. Św. Jana do ul. Dyrekcyjnej (włącznie z placem znajdującym się od strony wiaduktu), Uniwersyteckiej na odcinku od al. Roździeńskiego do ul. Moniuszki z utrzymaniem postoju dla taksówek.
- Dodatkowo na fragmencie ul. Piastowskiej od strony ul. Uniwersyteckiej, Wojewódzkiej na odcinku od strony ul. Plebiscytowej do ul. Sienkiewicza,
- Bytkowskiej w rejonie hotelu,
- Roździeńskiego wzdłuż jezdni w stronę Sosnowca na odcinku od ul. Uniwersyteckiej do ul. Dudy Gracza.