Czytasz: Nosowska śpiewa na melodię Podsiadły w... obronie dzika [WIDEO]

Nosowska śpiewa na melodię Podsiadły w... obronie dzika [WIDEO]

"Co komu zawinił dzik, że zagłada czeka dzika?" - śpiewa Katarzyna Nosowska.

Co komu zawinił dzik, że zagłada czeka dzika?
Choć u Brzechwy dzik był zły, to przecież tylko wers wierszyka
za Afrykański Pomór Świń ukarać chcą leśnego włochacza
bez dzika to nie będzie ten las, który znamy ja i ty od dzieciaka...

Tak śpiewa Katarzyna Nosowska, wykorzystując do piosenki w obronie dzik melodię przeboju Dawida Podsiadło - Małomiasteczkowy.

- Na znaną melodię, bo ze znaną łatwiej się przebić :) Dawid Podsiadło co Ty na to? - pisze Nosowska, publikując filmik ze swoim śpiewem.

Podsiadło Nosowskiej nie odpowiedział, ale udostępnił jej filmik na swoim profilu w portalu Facebook.

ODSTRZAŁ DZIKÓW JUŻ W WEEKEND

Operacja odstrzału zwierzyny planowana jest na dni 12-13, 19-20 i 26-27 stycznia br. Ministerstwo środowiska na czele z Henrykiem Kowalczykiem przekonuje o konieczności zbiorowego odstrzału dzików, którego powodem ma być minimalizacja ryzyka rozprzestrzenienia się afrykańskiego pomoru świń. Afrykański pomór świń to choroba zakaźna zwierząt, która przywędrowała do nas z Białorusi.

SĄ PROTESTY

Czy masowy odstrzał blisko 200 tys. osobników jest właściwym i jedynym rozwiązaniem? Na te pytanie odpowiada petycja obywatelska pt. “Nie dla masowego odstrzału dzika”. Podpisało ją już ponad 100 tysięcy osób.

- Myśliwi otrzymają ekwiwalent finansowy w wysokości kilkuset złotych za każde zwierzę. Wobec krytyki ze strony naukowców i braku jakichkolwiek dowodów potwierdzających, że masowe wybijanie tych zwierząt zredukuje w znaczący sposób ASF, żądamy natychmiastowej zmiany decyzji w tej sprawie - mówią inicjatorzy akcji.

Jak podkreślają, masowy odstrzał będzie skutkował nieodwracalnymi zmianami w naszym środowisku naturalnym i w populacji dzika. Nawołują, by to natura i rozsądek zwyciężyły w starciu z lobby myśliwskim i polityką.