Silesion.PL

serwis informacyjny

Nocny pościg katowickiej straży miejskiej za pijanym kierowcą

Straz Miejska Katowice

Straz Miejska Katowice

Strażnicy miejscy patrolujący nocą centrum Katowic niespodziewanie wzięli udział w pościgu za pijanym kierowcą seata cordoby. Pościg zakończył się w Mysłowicach zatrzymaniem  kierującego.

27 grudnia na skrzyżowaniu ulic Francuskiej i Wojewódzkiej, z stojącego na czerwonym świetle seata, ktoś wyrzucił butelkę po piwnie. Butelka roztrzaskała się bezpośrednio przed nadjeżdżającym radiowozem straży miejskiej.

Strażnik natychmiast włączył niebieskie sygnały świetlne, a kierujący radiowozem wjechał przed seata. Strażnicy wyszli z radiowozu celem przeprowadzenia interwencji. Na widok strażników kierujący seatem ignorując czerwone światło sygnalizacji świetlnej nagle ruszył.

Strażnicy wrócili do radiowozu i ruszyli za uciekającym pojazdem. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny straży miejskiej oraz dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Funkcjonariusze w bezpiecznej odległości i z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi jechali  za uciekającym seatem, przekazując przez cały czas informacje policjantom o jego lokalizacji.

Kierujący seatem jadąc ulicami Wojewódzką, Krasińskiego, Paderewskiego, Sikorskiego, Lotnisko, Graniczną, 1 Maja, Bagienną  popełnił liczne wykroczenia: ignorował sygnalizację świetlną nadającą sygnał czerwony, wjeżdżał na chodnik, przekraczał linie podwójną ciągłą, jechał pod prąd.

Uciekający wjechał następnie do Mysłowic. Na rondzie Górników Kopalni Mysłowice zawrócił i kontynuował jazdę w kierunku Katowic. W tym momencie policjanci z Mysłowic podjęli próbę jego zablokowania.

Kierujący seatem zatrzymał się na ulicy Katowickiej przed skrzyżowaniem z ulicą Kormoranów.

Strażnicy po zatrzymaniu radiowozu wyszli z pojazdu i podbiegli do seata. Kierujący został zatrzymany. Okazał się nim 18 letni mieszkaniec Sosnowca. W aucie oprócz niego było jeszcze dwoje pasażerów.

Drogowy pirat został przekazany policjantom. Okazało się, że nie posiada prawa jazdy, a w jego organiźmie stwierdzono ponad promil alkoholu.\

źródło: Straż Miejska Katowice

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024