Czytasz: Nocna zmiana organizacji ruchu na A4

Nocna zmiana organizacji ruchu na A4

Na odcinku Katowice-Kraków w rejonie węzła Chrzanów autostrada będzie czasowo zamknięta dla ruchu.

W nocy z 12 na 13 listopada br. prowadzone będą prace związane demontażem elektroenergetycznej napowietrznej linii kablowej znajdującej się nad autostradą A4 Katowice-Kraków. Towarzyszyć im będą krótkotrwałe zmiany organizacji ruchu. W rejonie węzła Chrzanów na 15 minut autostrada zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu, co może mieć znaczenie zwłaszcza dla podróżnych udających się na lotnisko.

Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie 13 listopada br. w godzinach 1.00-4.00 w nocy na obu jezdniach autostrady A4 Katowice-Kraków, w rejonie 372 kilometra autostrady. Dodatkowo, 13 listopada br. pomiędzy godziną 1.30 a 3.00 w nocy, w rejonie węzła Chrzanów, autostrada zostanie całkowicie zamknięta na ok. 15 minut. Przejazd w obu kierunkach będzie w tym czasie niemożliwy.

Szczegółowy harmonogram planowanych utrudnień w ruchu przedstawia się następująco:

JEZDNIA W KIERUNKU DO KRAKOWA

1.00–4.00 – Zamknięcie lewego pasa ruchu. Ograniczenie prędkości do 50 km/h.

1.30–3.00 – Wstrzymanie ruchu na autostradzie na ok. 15 min.

JEZDNIA W KIERUNKU DO KATOWIC

1.00–4.00 – Zamknięcie lewego pasa ruchu. Ograniczenie prędkości do 50 km/h.

1.30–3.00 – Wstrzymanie ruchu na autostradzie na ok. 15 min. 

– Ponieważ przewidziane prace wymagają chwilowego zamknięcia autostrady, będziemy je prowadzić nocą, kiedy natężenie ruchu jest najmniejsze. Dołożymy wszelkich starań, aby przebiegły one sprawnie, niemniej jednak, w miarę możliwości, najlepiej zaplanować podróż w godzinach pełnej przejezdności, zwłaszcza jeśli udajemy się na lotnisko w Balicach lub Pyrzowicach – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy SAM S.A.

Harmonogram prac uzależniony jest  od warunków atmosferycznych i może ulec zmianie.

Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu będą publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.