Czytasz: Nocą w bibliotece
Noce są w modzie. Noce Teatrów, Muzeów, Biologów, Galerii. Swoją noc będą mieli także bibliotekarze, i to po raz trzeci!

W tym roku Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Hasło akcji to: Czytanie porusza.

W pierwszej edycji akcji wzięło udział ponad 600 bibliotek, a w ubiegłorocznej już ponad 1000. Biblioteki w całej Polsce odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy ludzi. W tym roku, udział w akcji potwierdziło już 845 placówek z całego kraju, a z naszego województwa 59.

 - Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury, często jedyne w małych miejscowościach, gdzie nie ma teatrów, kin, muzeów, galerii i filharmonii. Miejsca z bogatą ofertą kulturalną, z których zasobów warto korzystać - wyjaśniają przedstawiciele Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej, głównego organizatora akcji.

Dla bibliotek to także okazja do atrakcyjnego i niekonwencjonalnego pokazania swoich zbiorów, do wymyślenia działań artystycznych, edukacyjnych, a nawet rozrywkowych, których punktem wyjścia jest książka i które zachęcają do czytania wszystkich – od przedszkolaka do emeryta.

Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek podczas Nocy i przekonaniu się, że takie ciekawe, całkiem bezpłatne miejsca są tuż za rogiem, sąsiedzi wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni - dodają organizatorzy. 

Warto dodać, że inicjatorzy akcji organizują także webinaria wspierające bibliotekarzy w przygotowaniu nocnego wydarzenia. Najbliższe odbędzie się 22 maja.

MAPA NOCY BIBLIOTEK 2017: klik

noc bibliotek 2017