Silesion.PL

serwis informacyjny

Nissan GT-R

Nissan GT R

Nissan GT R

Nissan GT-R to legendarny samochód sportowy, który zadebiutował w 2007 roku jako następca modelu Skyline GT-R. Od tamtego czasu stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i pożądanych samochodów na całym świecie, a jego szybkość, moc i niepowtarzalny styl wzbudzają podziw i zachwyt u miłośników motoryzacji.

Nissan GT-R został zaprojektowany z myślą o osiągach i wydajności, a jego charakterystyczny kształt nadwozia został stworzony z myślą o uzyskaniu jak najlepszych właściwości aerodynamicznych. Z przodu samochodu znajduje się charakterystyczna, wypukła atrapa chłodnicy, która zapewnia odpowiedni przepływ powietrza do silnika.

Pod maską Nissan GT-R kryje się silnik V6 o pojemności 3,8 litra, który generuje imponującą moc 570 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 637 Nm. W połączeniu z automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła samochód osiąga prędkość maksymalną wynoszącą ponad 310 km/h oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 3 sekund.

Jednak Nissan GT-R to nie tylko szybki samochód. Jest to również urządzenie, które oferuje doskonałą stabilność i prowadzenie, dzięki zaawansowanym systemom kontroli trakcji i stabilizacji. Samochód został zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu na torze wyścigowym, co oznacza, że oferuje wyjątkowe wrażenia z jazdy i niezwykłą precyzję w prowadzeniu.

Wnętrze Nissan GT-R jest równie imponujące jak jego osiągi. Samochód oferuje wysokiej jakości wykończenie oraz zaawansowane systemy multimedialne i nawigacyjne. Kierowca ma do dyspozycji również wiele funkcji i trybów jazdy, które pozwalają na dostosowanie samochodu do indywidualnych preferencji.

Nissan GT-R to samochód, który jest symbolem niezwykłej wydajności i innowacyjnej technologii. Od momentu debiutu zaskakuje swoimi osiągami i wyglądem, a jednocześnie pozostaje jednym z najbardziej pożądanych samochodów na rynku. Dla miłośników motoryzacji jest to symbol siły i wytrzymałości, który z pewnością zyskał sobie uznanie na całym świecie.

Nissan GT-R to samochód, który zyskał sobie uznanie na całym świecie dzięki swoim osiągom i wyjątkowemu stylowi. Oto kilka ciekawostek na temat tego legendarnego pojazdu:

 1. Nissan GT-R jest nazywany “Godzillą” przez fanów motoryzacji. Pochodzenie tego przydomka jest niejasne, ale jedna z teorii sugeruje, że nazwa ta powstała na skutek porównań do fikcyjnego potwora z japońskiego kina.
 2. Pierwszy egzemplarz Nissan GT-R został sprzedany na aukcji w 2008 roku za cenę 185 000 dolarów. Była to cena znacznie wyższa niż sugerowana cena detaliczna.
 3. W 2011 roku Nissan GT-R ustanowił rekord Guinnessa w kategorii “Najszybsze przyspieszenie od 0 do 300 km/h przez samochód produkcyjny”, osiągając ten wynik w czasie zaledwie 15,8 sekundy.
 4. W 2013 roku Nissan GT-R zdobył tytuł “Najlepszego samochodu sportowego na świecie” w rankingu magazynu “Car of the Year”.
 5. Produkcja Nissan GT-R wymaga ponad 5 godzin pracy jednego pracownika, co wynika z zaawansowanej technologii, którą wykorzystuje się podczas produkcji samochodu.
 6. Kierowca Formuły 1, Lewis Hamilton, posiada w swojej prywatnej kolekcji Nissan GT-R o nazwie “Lucy”. Samochód ten został specjalnie skonfigurowany i wyposażony według indywidualnych preferencji kierowcy.
 7. Nissan GT-R ma również swoją wersję wyścigową, znaną jako “Nissan GT-R Nismo GT3”. Samochód ten brał udział w wielu wyścigach i zdobył wiele nagród, m.in. pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring w 2015 roku.
 8. W 2020 roku Nissan zapowiedział nową wersję GT-R, która ma zostać wydana w 2023 roku. Według zapowiedzi nowy model ma być wyposażony w hybrydowy napęd i osiągnąć jeszcze większe osiągi niż poprzednie wersje.

Nissan GT-R to samochód, który zyskał sobie uznanie nie tylko wśród miłośników motoryzacji, ale także wśród fanów filmów akcji. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych filmów, w których Nissan GT-R wystąpił, jest “Szybcy i wściekli”.

Nissan GT-R w filmach “Szybcy i wściekli”

Pierwszy raz Nissan GT-R zagościł na ekranach kin w filmie “Szybcy i wściekli: Tokio Drift” z 2006 roku. W filmie tym bohaterem był Nissan Skyline GT-R, jednak w kolejnych częściach serii zastąpił go nowocześniejszy model – Nissan GT-R.

W filmie “Szybcy i wściekli 4” z 2009 roku, Nissan GT-R zadebiutował jako główny pojazd bohaterów. W filmie tym Nissan GT-R wraz z innymi samochodami brał udział w nielegalnych wyścigach ulicznych. Ten samochód sportowy zaprezentowany został jako pojazd o niesamowitych osiągach, umożliwiających jego kierowcy łatwe pokonywanie przeciwników na torze wyścigowym.

W kolejnych częściach serii “Szybcy i wściekli”, Nissan GT-R stał się stałym elementem filmowego uniwersum, występując w filmach “Szybcy i wściekli 5”, “Szybcy i wściekli 6”, “Szybcy i wściekli 7” oraz “Szybcy i wściekli 8”.

W filmach tych Nissan GT-R pojawiał się jako jeden z głównych pojazdów, zawsze w roli samochodu o niesamowitych osiągach i niepowtarzalnym stylu. W filmie “Szybcy i wściekli 7” Nissan GT-R odegrał szczególną rolę, gdyż był to samochód, którym Paul Walker – jeden z głównych aktorów serii – podróżował w ostatniej scenie filmu.

Nissan GT-R w filmach “Szybcy i wściekli” stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych samochodów, a jego udział w filmie z pewnością przyczynił się do zwiększenia popularności tego modelu na całym świecie.

W jakich filmach można zobaczyć Nissan GT-R?

Nissan GT-R to samochód, który pojawił się w wielu filmach i serialach. Oto lista kilku filmów, w których można zobaczyć ten legendarny model samochodu:

 1. Szybcy i wściekli” – seria filmów akcji, w której Nissan GT-R występuje od części czwartej do ósmej.
 2. Need for Speed” – film oparty na popularnej serii gier komputerowych, w którym Nissan GT-R pojawił się jako jeden z samochodów bohatera.
 3. Transformers: Era zagłady” – w filmie tym Nissan GT-R został przemieniony w Autobotów o imieniu “Drift”.
 4. Furious 7” – w filmie tym Nissan GT-R pojawia się w scenie pościgu ulicznego.
 5. Bad Boys for Life” – w trzeciej części serii “Bad Boys” Nissan GT-R pojawia się jako jeden z samochodów bohaterów.
 6. The Avengers” – w filmie tym Nissan GT-R został wykorzystany przez agentów S.H.I.E.L.D. jako pojazd specjalny.

To tylko kilka przykładów filmów, w których można zobaczyć Nissan GT-R. Ten legendarny model samochodu stał się symbolem szybkości i wydajności, co sprawiło, że znalazł się na ekranach kin i telewizorów na całym świecie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024