Czytasz: Niezwykły wynalazek katowickiego fryzjera

Niezwykły wynalazek katowickiego fryzjera

Problem: elektryzujące się, zniszczone włosy. Rozwiązanie? Znalazł je młody fryzjer z Katowic.

Fryzura zimą? - Ta pora roku dla włosów jest trudnym okresem - przyznaje Michał Wadas, właściciel katowickiej pracowni fryzjerskiej Wadas. Powód? Mocny wiatr, mróz, czapka/ - To wszystko sprawia, że włosy są słabsze. Bardziej łamliwe i naelektryzowane – podkreśla specjalista. I dodaje: mam na to rozwiązanie!

Ręczna robota i włosie...dzika

- To wyjątkowa szczotka - pokazuje Michał Wadas. Dodaje, że jest ręcznie robiona na zamówienie pracowni. Z drewna i...włosia dzika. - Testowaliśmy wiele różnych materiałów, okazało się, że takie właśnie materiały mają najlepsze parametry – zapewnia mistrz fryzjerski.

Jego wynalazek świetnie sprawdza się przede wszystkim przy dłuższych, a co za tym idzie – bardziej wymagających włosach. - Można je szczotkować do woli, bez obaw, że się połamią – mówi Wadas.

Tak, jak robiły to nasze prababki

Szczotka katowiczanina działa nie tylko na kondycję włosów. Powoduje, że skóra głowy jest lepiej ukrwiona, a co za tym idzie – włosy nie wypadają i rosną szybciej. - Radzimy, by włosy porządnie wyszczotkować. Tak, jak niegdyś robiły to nasze prababcie przed pójściem spać. To swoisty masaż dla skóry głowy i pielęgnacja fryzury – mówi Michał Wadas.

Szczotkę kupić można u niego w salonie. Kosztuje ok. 140 zł.

CZYTAJ TAKŻE: NIETYPOWA PRACOWNIA FRYZERSKA

Czytaj więcej