Czytasz: Niezwykły gest policjantów. Co zrobili?

Niezwykły gest policjantów. Co zrobili?

Mają urlop świąteczny. Ale nie zapomnieli o potrzebujących. Dwaj mundurowi tyskiej policji nie tylko pomagają starszym przy porządkach, ale też rozwożą paczki.

Nadchodzą Święta. Większość z nas spędzi je w gronie rodziny i przyjaciół. Policjanci nie zapominają jednak o osobach samotnych, które potrzebują pomocy, szczególnie w okresie zimowym. Dowód?

Sierż. szt. Piotr Stolecki i st. sierż Paweł Tarasiewicz, podczas przedświątecznego urlopu, nie tylko pomagają w domu przy świątecznych porządkach, ale i rozwożą paczki dla osób najbardziej potrzebujących, aby te Święta i dla nich były wyjątkowe.

Obaj mundurowi na co dzień pracują w wydziale prewencji tyskiej komendy. Jak pozostali policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy straży miejskiej, podczas służby kontrolują miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby bezdomne. Mundurowi jednak nie traktują tego zadania jedynie służbowo. - Niejednokrotnie, w czasie wolnym od służby, doglądają potrzebujących - mówi oficer dyżurny śląskiej policji.

Dodaje, że Stolecki i Tarasiewicz, wraz z reporterem portalu internetowego 112Tychy, który zorganizował zbiórkę w Sportowej Szkole Podstawowej nr 19, odebrali zebrane ubrania oraz jedzenie. Policjanci prowadzą także zbiórkę wśród stróżów prawa i pracowników cywilnych tyskiej komendy. Zebrane dary są na bieżąco rozdawane. - Bo Święta są lepsze, kiedy pomagasz innym – zaznacza dyżurny.

Czytaj więcej