Czytasz: Niezwykłe licytacje WOŚP
Jaworznickie rondo, intencyjne zapalenie świecy, wspólne picie “złotego trunku” w katowickim pubie lub po prostu uśmiech - to niektóre z aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które możesz zalicytować w ramach publicznej zbiórki.

WOŚP 2017 AUKCJE: WŁASNE RONDO

Do akcji już po raz 8. włączyło się miasto Jaworzno, które proponuje czasowe nabycie ronda w centrum miasta. Zwycięzca licytacji otrzyma na rok symboliczny akt własności i będzie miał prawo do zamieszczenia na tablicy ustawionej na terenie ronda imienia i nazwiska lub nazwy firmy. Osoba, która wygra aukcję samodzielnie wykona i zamontuje tablicę z nazwą na swój koszt.

źródło: aukcje.wosp.org.pl

Do tej pory rondo miało nosiło nazwę “Górników i Energetyków”, “Magików”, “Internautów”, “Smoków”, “Jeffa Hannemana” oraz “Baniek Mydlanych”. Jaką nazwę będzie miało w tym roku?

WOŚP 2017 AUKCJE: ZŁOCISTY TRUNEK Z PAWŁEM

Paweł ma 27 lat i oferuje w ramach aukcji dla WOŚP wspólne picie 500 mln złotego trunku” w wybranym katowickim lokalu.

"Przedmiot aukcji ma szczególną wartość duchowo-towarzyską w postaci mnie oddającego swoją uwagę do dyspozycji rozmówcy. Wrażenia pozostające w pamięci "do końca świata i jeden dzień dłużej", ugaszenie pragnienia i ciekawe rozmowy GWARANTOWANE" - pisze na swojej aukcji.

WOŚP 2017 AUKCJE: ZAPALENIEC Z PIEKAR

Mieszkaniec Piekar Śląskich postanowił wesprzeć zbiórkę, wykonując intencyjne zapalenie świecy dla wygranego aukcji. Piekarzanin gwarantuje “dużą skuteczność, popartą własnym zaangażowaniem”.

WOŚP 2017 AUKCJE: KOTKA RYSIA I CZĘSTOCHOWSKA ŻABKA

Na aukcjach dostępne są również zwierzęta. Uczestnicy mogą wylicytować m.in. zdjęcie kotki Rysi lub zakupić pocałunek częstochowskiej żabki, która kiedyś była “księciem bądź księżniczką”. Autor aukcji przekonuje, że “po pocałowaniu Żabki przekonasz się, że codziennie w naszym życiu zdarzają się cuda”.

źródło: aukcje.wosp.org.pl
źródło: aukcje.wosp.org.pl

WOŚP 2017 AUKCJE: PEŁNA ORKIESTRA AUKCJI

Na stronie WOŚP możemy znaleźć wiele innych, irracjonalnych aukcji lub takich, w które włączyły się osoby publiczne oraz celebryci. Na aukcjach można wylicytować m.in. obiad z Robertem Biedroniem, wspólny dzień w Brukseli z Donaldem Tuskiem, quad Rafała Sonika, rakietę Agnieszki Radwańskiej, czy kolację z Agnieszką Holland.

***

Finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy będzie zbierać pieniądze, które będą rozliczane następnie w około 1600 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. O godzinie 20.00 tradycyjnie zostanie odpalone "Światełko do nieba".

Czytaj więcej