Czytasz: Nietypowy nakaz dla szkół. Co mają robić o poranku?

Nietypowy nakaz dla szkół. Co mają robić o poranku?

Sosnowieckie władze miasta zwróciły się do przedszkoli i miejskich podstawówek. Teraz dyrekcja ma dodatkowe zadanie!

- Wszystko z troski o najmłodszych - mówi Zbigniew Byszewski, wiceprezydent Sosnowca, były naczelnik sosnowieckiego wydziału edukacji. I wyjaśnia, że zwrócił uwagę dyrektorom miejskich podstawówek i przeszkoli, by każdego dnia o poranku sprawdzali stan powietrza w swoim regionie.

lekcje na powietrzu?

- Chodzi o smog, z którym wszyscy walczymy. Dyrekcja ma monitorować wskaźniki, po to, by decydować o możliwości prowadzenia zajęć na powietrzu – tłumaczy wiceprezydent Byszewski. Dodaje, że jeśli normy zanieczyszczeń będą przekroczone, uczniowie nie będę wychodzić na zewnątrz.

Każda placówka dostanie po 3 urządzenia

Ale to nie wszystko. Władze Sosnowca zapowiedziały także, że wszystkie miejskie żłobki wyposażą w tzw. oczyszczacze powietrza. - Chcemy, by w każdej placówce znalazły się po przynajmniej trzy takie urządzenia - mówił w poniedziałek prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Oznacza to, że urząd zakupi ok. 20 sztuk takich urządzeń.

Kilka miesięcy temu pierwsze oczyszczacze trafiły już do sosnowieckich przedszkoli. W ramach konkursu ufundował je Tauron.

Czytaj więcej