Czytasz: Nietypowe życzenia świąteczne od studentów

Nietypowe życzenia świąteczne od studentów

Czas zatrzymał się w jednej sekundzie. Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach nakręcili świąteczny – inny niż dotychczasowe – Mannequin Challenge. W ten nietypowy sposób składają życzenia z okazji nadchodzących Świąt.

Idąc za trendem, który pojawił się w mediach społecznościowch, ale i w duchu zbliżających się świąt, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach nakręcił świąteczny film z życzeniami w wielu językach. Uczelnia podkreśla w ten sposób swój międzynarodowy charakter zapisany w haśle „Blisko, międzynarodowo, przez całe życie”. W przedsięwzięciu wzięli udział polscy i zagraniczni studenci oraz prorektor ds. edukacji i internacjonalizacji prof. Sławomir Smyczek, a także sam św. Mikołaj.

 

 

Materiał nakręcono przy okazji spotkania świątecznego dla studentów zagranicznych i wolontariuszy biorących udział w programie „Anioł Stróż”, czyli projekcie wsparcia i opieki nad zagranicznymi studentami w pierwszych miesiącach ich studiowania na UE Katowice, jak również jeszcze przed przyjazdem do Polski. 

- Święta to czas, kiedy wszystko zwalnia, kiedy mamy chwilę wytchnienia. Poświęcamy go dla rodziny, na refleksję, niezależnie od kraju pochodzenia czy wyznania. I to zwolnienie chcieliśmy pokazać, łącząc je z naszym Mannequin Challenge - podkreślił prof. Sławomir Smyczek, prorektor ds. edukacji i internacjonalizacji, życząc studentom tuż po nagraniu właśnie takiego czasu. 

Świat Internetu opanowała moda na Mannequin Challenge

Po Lip Dubie, Harlem Shake’u i Ice Bucket Challenge przyszła moda na Mannequin Challenge. Wyzwanie zostało zapoczątkowane przez uczniów z liceum na Florydzie w USA. To tam po raz pierwszy spora grupa ludzi zastygła w bezruchu przy odgłosach muzyki w tle. Ten rodzaj flash mobu szybko rozprzestrzenił się po całym świecie dzięki hashtagowi #MannequinChallenge. 

Studenci UE Katowice, przy wsparciu pracowników uczelni, postanowili, że ich Mannequin Challenge będzie inny, świąteczny i że to właśnie w ten sposób uczelnia wyśle w świat życzenia Wesołych Świąt!

Czytaj więcej