Czytasz: Nietypowa interwencja w Czerwionce-Leszczynach. Policjanci ratowali… dzika

Nietypowa interwencja w Czerwionce-Leszczynach. Policjanci ratowali… dzika

Zwierzę utknęło na prywatnej posesji.

Krótko przed 21.00 dyżurny policji otrzymał informację o dziku, biegającym na terenie jednej z posesji przy ulicy Furgoła w Czerwionce-Leszczynach. Na miejsce pojechali policjanci patrolówki z miejscowego komisariatu. Mundurowi ostrożnie sprawdzili wskazany teren. Kiedy zajrzeli do studzienki, która była na posesji, z dołu spoglądał na nich zaskoczony dzik. Był w niemałych tarapatach.

Okazało się bowiem, że nie może samodzielnie wyjść. Stróże prawa postanowili jak najszybciej uratować dzikiego przybysza z lasu. Dyżurny komisariatu w Czewrwionce-Leszczynach zawiadomił pracownika pogotowia leśnego, który przyjechał na miejsce. Po podaniu substancji uspokajającej można było przystąpić do akcji ratowniczej. Wyciągnięcie zwierzęcia okazało się być nie lada wyzwaniem z uwagi na jego dużą wagę.

Z pomocą przyjechał jeszcze jeden policyjny patrol. Wspólnymi siłami wyciągnęli dzika. Pracownik pogotowia leśnego, zabrał uratowane zwierzę w miejsce, w którym będzie bezpieczne i nie będzie również zagrażać okolicznym mieszkańcom.