Czytasz: Koniec z opadami deszczu. Wraca śnieg!

Koniec z opadami deszczu. Wraca śnieg!

To będzie pierwszy w pełni zimowy weekend?

Jak informuje IMGW, w sobotni poranek śnieżna pokrywa wyniesie od 5 do 11 cm. Idzie ochłodzenie. Prawdziwe mrozy dopiero od wtorku, ale już w nocy temperatura spadnie do -2°C. Ostatni tydzień ferii w końcu ze śniegiem.

Prognoza pogody w piątek, 02.02.2018

W dzień zachmurzenie duże, na południu całkowite. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich i w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w górach powyżej 900 m n.p.m. o 6 cm. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C, w rejonach podgórskich około 2°C, na szczytach Beskidów od -3°C do -1°C. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr dość silny, porywisty, południowy, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. 

W nocy zachmurzenie duże, na południu całkowite. Opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na południu i w centrum województwa miejscami o 5 cm. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, w rejonach podgórskich około -3°C, na szczytach Beskidów od -6°C do -4°C. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr słaby, północno-wschodni.

PROGNOZA POGODY W SOBOTĘ, 03.02.2018

W dzień zachmurzenie duże, na południu całkowite. Słabe opady śniegu, miejscami na południu województwa opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na południu województwa o 8 cm. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich około -1°C, na szczytach Beskidów od -6°C do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, północny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. 

W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na południu i w centrum województwa miejscami o 8 cm. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, w rejonach podgórskich około -4°C, na szczytach Beskidów od -6°C do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, północno-wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Czytaj więcej