Czytasz: Niepełnosprawny Franio na służbie w policji! [ZDJĘCIA]

Niepełnosprawny Franio na służbie w policji! [ZDJĘCIA]

To był dzień pełen wrażeń. Niepełnosprawny Chłopiec od kuchni poznał jak wygląda służba policjantów-narciarzy oraz ratowników z GOPR.

Niezwykły prezent dla chorego Frania Grali przygotowali funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Franio mógł spędzić dzień jako policjant na służbie przy stoku narciarskim.

Dzień służby przebiegł pomyślnie. Chłopiec został zaznajomiony z praktyką policjanta-narciarza i ratownika GOPR, wziął udział w konkursie o dekalogu narciarskim FIS, obsługiwał Alcotest, policyjną radiostację i odwiedził policyjny areszt. Franio razem z rodzicami i policjantami odwiedzili stok Skrzyczne, udali się też do centrali GOPR w Szczyrku. Chłopiec przez chwilę był kierowcą quada, goprowskiego samochodu terenowego i skutera śnieżnego.

W ramach pracy odwiedził też Ośrodek Narciarski Sport Arena. Przedstawiono mu metody działania kolei narciarskiej. W dodatku ratownicy GOPR urządzili wystawę sprzętu ratunkowego, takiego jak sanie kanadyjskie, plecaki ratunkowe i AKIA.

Franio Gala urodził się z rozszczepem kręgosłupa i bez skóry na plecach. Szybka interwencja lekarzy uratowała jego życie, jednak nie obyło się bez powikłań - chłopiec ma sparaliżowane kończyny dolne i wodogłowie.

Informacje o tym, jak można pomóc chłopcu, odnaleźć można na stronie http://franio-grala.info/pl/