Czytasz: Niecodzienna sytuacja w kinie. Z 91-latkiem w roli głównej

Niecodzienna sytuacja w kinie. Z 91-latkiem w roli głównej

Zaprosił go do kina, a następnie... pojawił się na ekranie. prosząc widzów o "sto lat". Co było dalej?

Wolontariusz zaplanował urodzinową niespodziankę dla 91-letniego pana Wiesia. Zaprosił go do kina, a następnie... pojawił się na ekranie. prosząc widzów o "sto lat". Co było dalej?

Akcja odbyła się w kinie Helios w Sosnowcu. Ten wolontariusz to Piotr, student z Jaworzna. Z akcji Regionalne Centrum Wolontariatu przygotowało spot zachęcający do działania na rzecz innych. Zobaczcie:

A że wolontariat to nie tylko pomoc dla seniorów, przed wejściem do sali kinowej widzowie mogli zobaczyć wystawę “Historii z wolontariatu”.

Kto może zostać wolontariuszem? - Praktycznie każdy – przekonuje Dariusz Stawik z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach. - Można pomagać dzieciakom w lekcjach lub spędzać czas z osobami samotnymi, ale też pomagać przy treningach rugbystów na wózkach albo organizować koncerty charytatywne. Zapraszamy wszystkich, którzy mają trochę czasu i chęci.

Więcej informacji o możliwościach wolontariatu w województwie śląskim można znaleźć na stronie www.slaskie-wolontariat.org.pl.

Czytaj więcej