Czytasz: Niech Katowice zobaczy cały świat!

Niech Katowice zobaczy cały świat!

Przed nami 74. Tour de Pologne. W Katowicach kolarze będą rywalizować już drugiego dnia wyścigu, a kibice wspólnie walczyć o tytuł najpiękniej udekorowanego miasta zmagań.

Tour de Pologne jest jednym z pięciu najchętniej oglądanych wydarzeń kolarskich na całym świecie. Na trasie, ścigających się zawodników ogląda co roku nawet 3,5 miliona kibiców. Kolarze do Katowic wjadą drugiego dnia wyścigu, tj. 30 lipca. Tym samym Katowice, obok pozostałych śląskich i zagłębiowskich miast położonych na trasie kolarskich zmagań, będą walczyć o tytuł najlepiej udekorowanego miasta 74. Tour de Pologne.

>> ZOBACZ KTÓRĘDY PRZEJADĄ KOLARZE W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM PODCZAS 74. TOUR DE POLOGNE <<

NAJLEPIEJ UDEKOROWANE MIASTO 74. TOUR DE POLOGNE

W ubiegłym roku wśród zwycięzców były: Radzymin, Kraków i Bytom. Jak będzie podczas tegorocznej edycji? Tradycyjnie pod uwagę będą brane elementy kolarskie i narodowe. Zwycięzca w każdej z trzech kategorii – najpiękniejsze miasto startowe, etapowe i premii, otrzyma przechodni Puchar Tour de Pologne wręczony podczas specjalnej konferencji prasowej.

- Tour de Pologne w Katowicach gości już od ośmiu lat. Natomiast po raz pierwszy kolarze odwiedzą stolicę ponad 2 milionowej metropolii, nazywaną “świątynią sprintu”, w niedzielę. Kolarze przejadą w okolicy Rynku, przez Strefę Kultury oraz po raz pierwszy wjadą do Doliny Trzech Stawów. Będzie to doskonała okazja, by pokazać, że prawie połowa Katowic to tereny zielone. Zachęcam do aktywnego i kreatywnego kibicowania swoim faworytom. Wykorzystując elementy rowerowe, patriotyczne, lokalne lub muzyczne możemy wspólnie udekorować Katowice – kreatywne miasto UNESCO w dziedzinie muzyki – mobilizuje Marcin Krupa, prezydent Katowic.

WARUNKI KONKURSU

Katowice, zapraszając do konkursu wraz z firmą Lang Team, przygotowały również dodatkową nagrodę – rower dla wylosowanej dekoracji przygotowanej przez mieszkańców Katowic. Warunkiem wzięcia udziału w rywalizacji o rower jest wysłanie zgłoszenia do 24 lipca. Musi zawierać imię i nazwisko osoby do kontaktu, telefon oraz szczegółowe dane, gdzie będzie przygotowana dekoracja oraz zostać nadesłane do 24 lipca na adres mailowy katarzyna.fraszczak@katowice.eu.

OSTATNIA PROSTA PRZED 74. TOUR DE POLOGNE

W Katowicach przygotowania do Tour de Pologne ruszyły już kilka tygodni temu. Z jednej strony to troska o bezpieczeństwo zawodników, z drugiej miasto chce się jak najlepiej zaprezentować, bo Tour de Pologne to nie tylko wydarzenie sportowe, ale też medialne. Relacje z polskich tras będzie można oglądać w ponad 100 krajach świata, w dwudziestu wersjach językowych.

Katowice, które będą gościć kolorowy peleton, już teraz ostrzegają mieszkańców. Przy niektórych ulicach od 28 do 30 lipca nie będzie można parkować. Niedostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu będzie skutkować odholowaniem samochodu na koszt właściciela.

>> SPRAWDŹ, JAKIE UTRUDNIENIA CZEKAJĄ NA KIEROWCÓW PODCZAS WYŚCIGU <<

Czytaj więcej