Czytasz: "Niebieski wieloryb". Żyła złota dla ubezpieczycieli?

"Niebieski wieloryb". Żyła złota dla ubezpieczycieli?

Ubezpieczenia od samobójstwa

„A jak pożre Cię wieloryb? Wypłacimy nawet 1 milion zł Twoim bliskim”.

Tak brzmi hasło reklamowe terminowego ubezpieczenia na życie firmy Aegon. Na czym dokładnie ma polegać ubezpieczenie i ile kosztuje? Nie tak łatwo to zweryfikować, bo na kontakt z agentem firmy ubezpieczeniowej trzeba czekać nawet trzy dni.

CZYTAJ TAKŻE: Okaleczone dziecko z Zabrza. „Przeczytało o niebieskim wielorybie”

Oferta do złudzenia nawiązuje jednak do popularnej ostatnio gry „Niebieski wieloryb”, która może okazać się śmiertelna w skutkach.

Niebieski wieloryb niebezpieczny dla nastolatków

Gra „Niebieski wieloryb” na świecie znana jest już od dwóch lat, ale do Polski dotarła niedawno. Gracze w ciągu 50 dni dostają różne zadania, a ostatnim jest popełnienie samobójstwa i rozpacz rodziców. Czy oferowany przez Aegon milion ma zapewnić im pocieszenie? 

CZYTAJ TAKŻE: Kto jest podatny na niebieskiego wieloryba?

Marcin Pawelec, rzecznik prasowy firmy zaprzecza.

- Nasze działania reklamowe nie mają z tym nic wspólnego i nie nawiązują w żaden sposób do „gry”, o której pani pisze. Kampanię reklamową rozpoczęliśmy na początku lutego. Wówczas temat jeszcze nie istniał w mediach. Jak tylko pojawiły się doniesienia na ten temat, podjęliśmy natychmiastową decyzję o wycofaniu wszystkich materiałów z tym motywem – informuje.

Po telefonicznym połączeniu się z konsultantami Aegon, o szczegółach oferty faktycznie dowiedzieć się czegokolwiek jest trudno. Po zapisaniu naszych danych przekazują oni bowiem kontakt do lokalnego agenta, który ma ją przedstawić telefonicznie bądź osobiście.

Czytaj więcej