Czytasz: Nie żyje szef Playboya
Wczoraj wieczorem zmarł założyciel znanego na całym świecie magazynu.

Nie żyje Hugh Hefner, zmarł w środę wieczorem we własnym domu. Amerykański dziennikarz, wydawca i redaktor naczelny Playboya miał 91 lat. 

Hugh Hefner urodził się w Chicago 9 kwietnia 1926 r. Był pierwszym dzieckiem Grace Caroline i nauczyciela Glenna Luciusa Hefnera. Jego rodzice pochodzili z Nebraski. 

CZYTAJ TAKŻE: INDIANKA ZOSTAŁA "PLAYMATE ROKU"

Po ukończeniu szkoły średniej w Chicago (1944), w czasie II wojny światowej Hefner zatrudnił się jako dziennikarz w wojskowej gazecie (United States Army). Studiował psychologię na Uniwersytecie Illinois w Chicago (1949), zdobywając dyplom w ciągu dwóch i pół roku. Przez jeden semestr studiował także socjologię na Uniwersytecie Northwestern, ale odpadł wkrótce.

SPRAWDŹ: MODELKI PLAYBOYA PO 30 LATACH ZNOWU NA OKŁADCE

Był również rysownikiem kreskówek, później (1951) awansował na stanowisko copywritera w magazynie Esquire.

W 1953 założył magazyn Playboy, poświęcony erotyce. W grudniu 1953 roku, kalendarze z nagą Marilyn Monroe sprzedano w ilości ponad 50 tys. egzemplarzy.

4 czerwca 1963 r. Hefner został aresztowany za sprzedaż obscenicznej literatury Playboya z nagimi ujęciami Jayne Mansfield; jednak został zwolniony. W 1971 roku Hefner stworzył słynną Rezydencję Playboya w Los Angeles.

Szef Playboya był trzykrotnie żonaty. Pierwszą żoną Hefnera była Mildred Williams Gunn, drugą Kimberley Conrad, ostatnią Crystal Harris - modelka młodsza od niego o 60 lat. 

źródło: https://pl.wikipedia.org/

Czytaj więcej