Czytasz: Nie żyje Prodigy, członek legendarnego zespołu Mobb Deep

Nie żyje Prodigy, członek legendarnego zespołu Mobb Deep

Raper Prodigy, znany z legendarnego zespołu hip-hopowego Mobb Deep, nie żyje. Artysta zmarł w wieku 42 lat. Cierpiał na anemię sierpowatą. Oficjalnej przyczyny śmierci póki co nie podano.

Prodigy, a właściwie Albert Johnson urodził się 2 listopada 1974. Wspólnie z przyjacielem i raperem, Havoc'iem, stworzył duet Mobb Deep. Ich pierwszy album "Juvenile Hell" został wydany w 1993. Jednak prawdziwą popularność osiągnęli dzięki wydanemu dwa lata później albumowi "The Infamous". Rok później wydali kolejną płytę pt. "Hell on Earth". W późniejszych latach Prodigy rozwijał również karierę solową.

 - W smutku i z niedowierzaniem potwierdzamy śmierć naszego przyjaciela Alberta Johnsona. Lepiej znanego milionom fanów jako Prodigy. Prodigy był hospitalizowany kilka dni temu w Las Vegas po jednym z koncertów. Walczył z powikłaniami po przebytej chorobie. Wiekszość fanów doskonale wie, że Albert od dzieciństwa walczył z chorobą. Dokładne przyczyny choroby nie zostały jeszcze ustalone. Prosimy wszystkich o poszanowanie prywatności rodziny w tym trudnym czasie - czytamy w oświadczeniu po śmierci rapera.

Raper Prodigy zmarł 20 czerwca 2017 w Las Vegas w Newadzie.


Mobb Deep - Hell On Earth (Front Lines)


Mobb Deep - Shook Ones

Prodigy - Keep It Thoro

Tak hip-hopowa branża zareagowała na wieść o śmierci rapera Prodigy:

zdj. główne: Tobias Nielsen/flickr

Czytaj więcej