Czytasz: Nie żyje polski piłkarz
Zmarł Stanisław Terlecki, piłkarz reprezentacji Polski, związany z ŁKS Łódź i Legią Warszawa.

Stanisław Terlecki rozpoczął karierę w warszawskim Polonezie. Potem grał w Gwardii Warszawa i ŁKS Łódź. W łódzkiej drużynie występował w I lidze do 1980 roku. Potem wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie grał w słynnym New York Cosmos. Stanisław Terlecki wrócił do Polski, początkowo do Łodzi, a następnie do Legii Warszawa, z którą zdobył dwa stołeczne puchary. W ŁKSie rozegrał jeszcze cztery mecze, potem zasilał drużynę Polonii Warszawa. Karierę zakończył w 1993 roku.

Stanisław Terlecki był bezkompromisowy, zarówno w życiu jak i na boisku, co utrudniało mu karierę.

Przed Mistrzostwami Świata rozgrywanymi w Argentynie "złapał" kontuzję, a dwa lata później został odsunięty od reprezentacji po słynnej aferze na Okęciu w której wstawił się za Józefem Młynarczykiem, który miał nie pojechać na zgrupowanie do Włoch, i do kadry już nie wrócił.

W latach 1976–1980 Stanisław Terlecki rozegrał w reprezentacji 29 spotkań i strzelił w nich 10 bramek, lecz 3 bramki w dwóch meczach nie zostały uznane ponieważ mecze nie były oficjalne.

W 2006 roku napisał autobiografię "Pele, Boniek i Ja".

Stanisław Terlecki bez powodzenia kandydował do Sejmu w 2001 z listy Ligi Polskich Rodzin i w 2007 z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz do sejmiku województwa mazowieckiego w 2006 z listy Wspólnoty Samorządowej Województwa Mazowieckiego.

Miał czworo dzieci. Stanisław Terlecki zmarł 28 grudnia w wieku 62 lat.

Czytaj więcej