Czytasz: Nie żyje policjant. Zmarł podczas zawodów biathlonowych

Nie żyje policjant. Zmarł podczas zawodów biathlonowych

37-latek został znaleziony nieprzytomny.

37-letni policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zmarł podczas  Wojewódzkich Mistrzostw Policjantów w Biathlonie Letnim, które w piątek odbywały się w Żorach. Został znaleziony nieprzytomnu podczas biegu. Żorska prokuratura zarządziła sekcję zwłok, która pomoże ustalić przyczyny śmierci.

Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biathlonie Letnim - Żory 2017 

- Nic nie wskazuje na to, aby doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jest to prawdopodobnie przyczyna naturalna, która będzie znana po przeprowadzeniu sekcji zwłok - informuje sierżant sztabowa Magdalena Wiśniewska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 

Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biathlonie Letnim odbyły się w strzelnicy "Kurkowego Bractwa Strzeleckiego" w Żorach – Dębinie. Do rywalizacji stanęli mundurowi z 14 jednostek śląskiego garnizonu (38 policjantów i 2 policjantki). Kobiety miały do przebiegnięcia dwa odcinki po 2,5 km, natomiast mężczyźni o jeden odcinek więcej. Po pierwszych dwóch okrążeniach czekała na nich runda strzelecka.

- Jest to dla nas wszystkich ogromna tragedia. Rodzina policjanta została objęta psychologiczną opieką - dodaje Wiśniewska.

Czytaj więcej