Czytasz: Nie żyje Maria Stokowska-Misiurkiewicz

Nie żyje Maria Stokowska-Misiurkiewicz

Zmarła Maria Stokowska-Misiurkiewicz, aktorka od lat związana z Teatrem Śląskim.

Maria Stokowska-Misiurkiewicz zmarła w poniedziałek, 3 grudnia. 

– Z wielkim smutkiem oraz żalem przyjęliśmy wiadomość, że po ciężkiej chorobie zmarła Maria Stokowska-Misiurkiewicz, aktorka naszego Teatru i życzliwa przyjaciółka wielu z nas, którzy nazywaliśmy ją Isią. – poinformował w poniedziałek na swojej stronie internetowej Teatr Śląski.

Maria Stokowska-Misiurkiewicz Teatr Śląski

 Maria Stokowska-Misiurkiewicz to postać dobrze znana fanom teatru. Ukończyła studia w krakowskiej PWST, a sztuki aktorskiej uczyła się m.in. od Danuty Michałowskiej, Bronisława Dąbrowskiego – wielkich twórców teatru. 

Maria Stokowska-Misiurkiewicz od swojego debiutu była związana z Teatrem Śląskim. Jak informują jego członkowie, zagrała tam blisko 100 ról. Była także założycielką Podziemnego Teatru Poezji Stanu Wojennego. Za swoją działalność otrzymała wiele nagród – Laureatka Złotych i Srebrnych Masek, odznaczona Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznawanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ostatnich sezonach widzowie Teatru Śląskiego mogli oglądać aktorkę m.in. w takich spektaklach, jak „Western”, „Rebelia”, „Wujek.81. Czarna ballada” czy „Ostatnie tango w Paryżu”.