Czytasz: Nie żyje 5-miesięczny chłopczyk. Zabiła go matka?

Nie żyje 5-miesięczny chłopczyk. Zabiła go matka?

Reanimacja chłopca trwała blisko godzinę. Nie udało się go uratować. Jego matka jest w szpitalu.

Aktualizacja

25-latka przyznała się do próby uduszenia dziecka poduszką. Chłopczyk zmarł. Kobieta, która do szpitala trafiła z ranami kłutymi okolic brzucha w środę zostanie przesłuchana. 

Już wcześniej Tomasz Obarski, rzecznik policji w Jaworznie przyznawał, że brana była hipoteza, iż to matka zabiła dziecko, a później się samookaleczyła.  

Dramat rozegrał się we wtorek w Jaworznie. W jednym z mieszkań przy ulicy Partyki znaleziono ranną kobietę i jej nieprzytomne pięciomiesięczne dziecko. Policjanci trafili do mieszkania po telefonie do centrum ratunkowego.

Mimo natychmiast podjętej reanimacji dziecka, która trwała blisko godzinę, chłopczyka nie udało się uratować. Nie miał na ciele żadnych ran. Jego mama, 25-latka miała rany kłute w okolicy brzucha. W ciężkim stanie trafiła do szpitala w Jaworznie.

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. W mieszkaniu, gdzie doszło do dramatu, zebrano wszelkie możliwe ślady. Śledczy twierdzą, że zeznania matki mogą być kluczowe w wyjaśnieniu sprawy. Na razie nie wiadomo, jakie są przyczyny tej tragedii. 

 

 

Zdjęcia za portalem www.jaw.pl

Czytaj więcej