Czytasz: Nie zaparkujesz na placu Sejmu Śląskiego. Dlaczego?

Nie zaparkujesz na placu Sejmu Śląskiego. Dlaczego?

Od wczoraj na wszystkich kierowców chcących zaparkować przed Urzędem Wojewódzkim czeka niespodzianka. Parking jest zamknięty. Trwają przygotowania do piątkowego wydarzenia.

Przez sześć dni pracownicy, mieszkańcy i przyjezdni nie będą mogli zostawić samochodów na parkingu przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim. W związku z organizacją wydarzenia Alchemia Świateł, plac został zamknięty. To wielki problem także dla tych, którzy muszą załatwić coś w Urzędzie Wojewódzkim czy Marszałkowskim.

O zmianach w organizacji przypomina miasto. Na parkingu będzie można zaparkować ponownie dopiero 17 września (niedziela). Wszyscy kierowcy muszą szukać miejsc na okolicznych parkingach.

ZOBACZCIE, JAK PRÓBOWAŁY ZNALEŹĆ MIEJSCE DO PARKOWANIA PRZY URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM DZIENNIKARKI SILESION.PL

 

Jak informuje Ewa Biskupska, rzecznik Katowic, zamknięty parking to niejedyne zmiany, jakie czekają na kierowców. Organizacja wydarzenia wymaga również zamknięcia ulicy. 

 

Zmiany w organizacji ruchu Katowice: 

- zamknięcie parkingu na placu Sejmu Śląskiego od 10 września 2017 r. (niedziela) do 16 września 2017 r. (sobota) do godz. 24

- zamknięcie wjazdu na plac Sejmu Śląskiego od ulicy Jagiellońskiej obowiązuje od 12 września 2017 r. do 16 września 2017 r.

- zamknięcie ulicy Lompy na wysokości Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego od 12 września 2017 r. do 16 września 2017 r.

Świetlne show w Katowicach 

Głównym bohaterem widowiska, które wywołuje zamieszkanie, będzie zabytkowy gmach Sejmu Śląskiego, czyli obecnie budynek Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Jak zapowiadają organizatorzy, modernistyczny obiekt stanie się areną dla prezentacji nowoczesnych środków wizualnych.

Siedmiokondygnacyjny, piaskowy budynek przeobrazi się w Twierdzę Żywiołów, zamieszkiwaną przez duchy świata natury.

Widowisko będzie stanowiło połączenie światła, muzyki, tańca i śpiewu. Wydarzenie organizowane przez Tauron Dystrybucję ma być unikalne w skali kraju. Alchemia Światła to połączenie nowoczesnych sztuk wizualnych. Zebrani zobaczą trójwymiarowy mapping, pokazy świetlne, laserowe i pirotechniczne.  

- Publiczność, która 15 września wybierze się na plac Sejmu Śląskiego, zobaczy akrobacje, energetyczną choreografię oraz znane utwory muzyczne w nowych aranżacjach. Muzyka i gra aktorska w żywym planie przeplatać się będą z oryginalnymi animacjami i pokazami świetlnymi, tworząc nowoczesne i zaskakujące spojrzenie na znaną przestrzeń miejską - informuje organizator. 

Czytaj więcej