Czytasz: Nie ustąpiła pierwszeństwa, walczy o życie w szpitalu

Nie ustąpiła pierwszeństwa, walczy o życie w szpitalu

Dwoje młodych ludzi walczy o życie w szpitalu, po tym jak kierująca hyundaiem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i wjechała wprost pod jadącego prawidłowo tira.

W poniedziałek około 17:45 policjanci z ruchu drogowego zostali wezwani do Mszany, na ulicę Wodzisławską, gdzie doszło do wypadku.

Na miejscu ustalono, że kierująca samochodem osobowym marki Hyundai Getz, jadąc ulicą Wolności w kierunku ulicy Moszczeńskiej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi ciężarowemu marki Daf, który jechał w kierunku Wodzisławia Śląskiego. W wyniku zderzenia osobówka wjechała w betonowy słupek posesji. Droga w tym miejscu była dobrze oświetlona, a przed skrzyżowaniem jest znak "ustąp pierwszeństwa". W zderzeniu z ciężarówką, ucierpiała 21-letnia kierująca hyundaiem i jej 17-letni pasażer. Oboje w stanie ciężkim trafili do szpitala.

31-letni kierowca tira był trzeźwy. Śledczy z wodzisławskiej komendy przy udziale biegłego z zakresu ruchu drogowego, pracują nad wyjaśnieniem dokładnych przyczyn i okoliczności tego groźnego wypadku.

***

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji w naszym regionie. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że wraz ze zmianą pogody powinniśmy zmienić technikę prowadzenia pojazdu.

Czytaj więcej