Czytasz: Nie udało się. Chłopak ze Szczyrku poza podium w Pjongczang

Nie udało się. Chłopak ze Szczyrku poza podium w Pjongczang

Polacy nie dali rady. Stoch czwarty, Hula piąty.

Piękno sportu polega również na tym, że zawodnik u schyłku kariery może przeżywać najpiękniejsze chwile. W wieku 31 lat mistrzem olimpijskim mógł został chłopak ze Szczyrku, Stefan Hula.

W konkursie wzięło udział czterech Polaków. Kamil Stoch, który w Soczi zdobył złoto, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot. Kamil Stoch nie stanał jednak tym razem na podium. Zajął czwarte miejsce. Hula dopiero piąty. 

Wygrał Andreas Wellinger, który zostaje mistrzem olimpijskim. Srebro dla Johanna Andre Forfanga. Brąz dla Roberta Johanssona.

Wydawało się, że Hula tym razem będzie triumfować. Ten sezon był bowiem dla niego przełomowy. W grudniu po raz pierwszy w karierze wywalczył mistrzostwo Polski. 

Urodził się 29 września 1986 w Szczyrku. Polski skoczek narciarski, reprezentant Polski, zawodnik klubu KS Eve-nement Zakopane. Syn specjalisty kombinacji norweskiej – Stefana Mariana Huli. Drużynowy brązowy medalista Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2018.

Stefan Hula zaczął skakać pod okiem swojego ojca. Pierwszy sukces na arenie międzynarodowej odniósł w 1998, kiedy to wygrał nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci – FIS Schüler GP w Garmisch-Partenkirchen. Potem startował na różnych zawodach juniorskich, w tym mistrzostwach świata. W 2003 trafił do kadry B reprezentacji Polski, przygotowującej się do mistrzostw świata juniorów w Stryn. Trenowany przez Heinza Kuttina, zajął indywidualnie 13. miejsce, a także został wicemistrzem w drużynie. Sezon później znalazł się w kadrze A i zadebiutował w Pucharze Świata w ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. W sezonie 2005/06 wziął udział w mistrzostwach świata w lotach. Mistrz Polski 2018. Drużynowy brązowy medalista mistrzostw świata w lotach narciarskich 2018.

Rekord życiowy Stefana Huli to 218 m uzyskane na Kulm w Tauplitz 13 stycznia 2018 r.

Niestety, nie tym razem, ale Igrzyska w Pjongczang trwają. Polskie szanse na złoto dopiero się zaczęły. Wszystko jeszcze jest możliwe.

Czytaj więcej